هدر موبایل
1396/09/12 20:37:15
سرویس استان ها
پورابراهیمی:

بیشترین قربانی زلزله در کشور در سالهای اخیر مربوط به استان کرمان است

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بیشترین قربانی زلزله در کشور در سالهای اخیر مربوط به استان کرمان است گفت: اتخاذ تصمیم اساسی برای استان ها و شهرهایی که در خطر زمین لرزه هستند، الزامی است.
بیشترین قربانی زلزله در کشور در سالهای اخیر مربوط به استان کرمان است نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بیشترین قربانی زلزله در کشور در سالهای اخیر مربوط به استان کرمان است گفت: اتخاذ تصمیم اساسی برای استان ها و شهرهایی که در خطر زمین لرزه هستند، الزامی است. https://cdn.icana.ir/d/019/201611105319694951.jpg بیشترین,قربانی,زلزله,در,کشور,در,سالهای,اخیر,مربوط,به,استان,کرمان,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محمدرضا پورابراهیمی در ستاد بحران استان کرمان افزود: تنها راه ما برای صیانت از مردم و آمادگی در برابر حوادث احتمالی در آینده، مقاوم سازی است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، عنوان کرد: هزینه مقاوم سازی در حال حاضر نسبت به هزینه های پس از بروز حادثه یک به هزار خواهد بود و این امر به اهمیت پیشگیری و مقاوم سازی تاکید دارد.

وی با تاکید بر اینکه استان کرمان کانون زلزله است عنوان کرد: تامین برخی زیرساخت ها از جمله ارتباطات در زمان بروز حوادث امری است که باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

وی گفت: اگر وزارت ارتباطات نتواند مشکل تامین ارتباطات در زمان بروز حوادث و نقاط کور موجود در استان کرمان را برطرف کند باید تکلیف خود را با وزارت ارتباطات روشن کنیم.

پورابراهیمی اظهار کرد: 150 چشمه قنات در زمین لرزه اخیر آسیب دیده و زندگی و معیشت روستائیان به این قناتها بستگی دارد که باید برای احیای آنها تصمیم گیری لازم در اسرع وقت انجام شود.

وی گفت: مدارس استان کرمان از امروز تعطیل اعلام شد زیرا نگران هستیم که در صورت بروز حوادث احتمالی، مشکلاتی برای دانش آموزان و دانشجویان ایجاد شود.

وی افزود: باید برای تامین امنیت مدارس، دانشگاه ها و خوابگاه های دانش آموزی و دانشجویی توجه ویژه ای صورت گیرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، عنوان کرد: مقاوم سازی استانها یا شهرهایی که توسط ستاد بحران مطرح می شوند باید در سطح کشور مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه از محل صندق توسعه ملی یک و نیم میلیارد دلار برای اشتغال روستایی اختصاص یافته است، تاکید کرد: چه اشکال دارد یک میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی نیز برای ایمن سازی واحدهای مسکونی اختصاص یابد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، خطاب به رئیس سازمان مدیریت بحران عنوان کرد: شما به عنوان رئیس سازمان مدیریت بحران طرحی برای مقاوم سازی واحدهای مسکونی و کاهش تلفات حوادث آماده کنید، و ما نیز در مجلس آماده همکاری هستیم.

زمین لرزه 6.1 ریشتری صبح جمعه در کرمان موجب خسارت وارد شدن به واحدهای مسکونی به ویژه واحدهای مسکونی روستایی شده است.

به گزارش ایرنا، وقوع بیش از 300 پس از لرزه در حادثه موجب بروز مشکلاتی برای مردم این استان شده است که بزرگی برخی ازاین پس لرزه ها به 5.5 ریشتر رسیده است.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور صبح امروز به کرمان وارد شده و از مناطق زلزله زده نیز بازدید کرده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet