ایام محرم 1398
1396/09/12 20:36:22
سرویس دیگر رسانه‌ها_
سلحشوری:

دانشجویان، لیست امید جامعه هستند/ امکان کشیدن حصار در کشور وجود ندارد

همایش بزرگ روز دانشجو در دانشگاه آزاد تهران جنوب با حضور مجید فراهانی و پروانه سلحشوری به همت انجمن اسلامی این دانشگاه برگزار شد.
دانشجویان، لیست امید جامعه هستند/ امکان کشیدن حصار در کشور وجود ندارد همایش بزرگ روز دانشجو در دانشگاه آزاد تهران جنوب با حضور مجید فراهانی و پروانه سلحشوری به همت انجمن اسلامی این دانشگاه برگزار شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201707109208948728.jpg دانشجویان،,لیست,امید,جامعه,هستند/,امکان,کشیدن,حصار,در,کشور,وجود,ندارد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، پروانه سلحشوری در این همایش گفت: لیست امید جامعه ایران دانشجویان هستند. دانشجویان نباید تنها به مراسم ۱۶ آذر اکتفا کنند. نقادی جنبش دانشجویی باید به سمتی برود که با مشکلات و معضلات جامعه مقابله کند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: متاسفانه در دانشگاه آزاد راه را برای اصلاح‌طلبان بسته‌اند اما دانشجویان نشان دادند که به هر آن چه بخواهند خواهند رسید.

سلحشوری با تبریک روز دانشجو،  تصریح کرد: دانشجو در ایران مفهوم آزادگی دارد و هیچ‌گاه عرصه را به رغم مشکلات ترک نکرده و همیشه حضور فعال داشته است.

وی با اشاره به نقش پر رنگ دانشجویان در انتخابات سال ۹۶  گفت: عده‌ای سعی کردند جنبش دانشجویی از اصالت خود فاصله بگیرد اما دانشجویان چشم بینای جامعه هستند و پایدار در عرصه حضور دارند.

ریس فراکسیون زنان با ابراز خرسندی از فعال بودن دانشجویان دختر در دانشگاه تهران جنوب، افزود: در دانشگاه آزاد دانشجویان فعال دختر نمود بیشتری نسبت به دانشگاه‌های دولتی دارند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان این‌که نقدهای دانشجویان بسیار راهگشاست، اظهار کرد: فساد ساختاری امروز بسیار گسترده شده و هدف جنبش دانشجویی مبارزه با این فسادها است. هدر رفتن انرژی در منازعات سیاسی به سود کسانی تمام می‌شود که به این فساد دامن می‌زنند.

در ادامه مجید فراهانی، عضو شورای شهر تهران با غیر قابل انکار خواندن نقش جنبش دانشجویی در انقلاب اسلامی، گفت: مبارزه با طاغوت از داخل دانشگاه کلید خورد و بعد از انقلاب با شروع جنگ جریان دانشجویی تلاش کرد تا آرمان انقلاب را تثبیت کند. در حد فاصل سال‌های ۶۵ تا ۷۵ بحث عدالت و اختلاف طبقاتی مطرح بود، از سال ۷۶ تا ۸۶ نیز مسئله آزادی و دمکراسی مسئله اصلی جنبش دانشجویی بود.

وی ادامه داد: نقش جنبش دانشجویی در حماسه دوم خرداد بسیار قابل توجه است. از سال ۸۶ تا ۹۶ نقد پوپولیسم، عوامگرایی و جنبش ضد خشونت مسائلی بود که جنبش دانشجویی روی آن تمرکز زیادی داشت. جنبش دانشجویی بصیرت را در خشت خام می‌دید و به همین دلیل منتقد دولت نهم و دهم بود.

فراهانی نقد وضع موجود را امری راهگشا برای توسعه کشور دانست و افزود: با توجه به تعییراتی که در فضای کشور و جهان اتفاق افتاده، باید با خود بیاندیشیم که رسالت و استراتژی جنبش دانشجویی چه می‌تواند باشد. امروز هژمونی شبکه‌های مجازی و اجتماعی در همه دنیا از جمله ایران خودش را نشان داده است. در جامعه امروز تک تک افراد رسانه هستند و امکان کشیدن حصار در کشور وجود ندارد.

رییس شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان با بیان این که جریان دانشگاهی باید در دهه ۹۰ برای ایجاد امید در جامعه تلاش کند، گفت: در عرصه داخلی مشکلات گوناگون اقتصادی، اجتماعی و سیاسی وجود دارد. دلایل زیادی برای نا امید شدن جامعه موجود است، اما خاطرمان باشد که جنبش دانشجویی در بدترین شرایط توانسته است امید بیافریند.

به گزارش ایسنا، وی در پایان خاطرنشان کرد: عدالت طلبی، شوریدن بر هر فسادی در جامعه و دانشگاه و دفاع از آزادی توامان مجموعه‌ای از اهداف پیش‌رو هست که امیدوارم جنبش دانشجویی با توجه به این‌ها آینده بهتری را برای کشور رقم زند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet