ایام محرم 1398
1396/09/12 23:44:27
سرویس استان ها
زارعی:

توسعه متوازن روستاهای استان و اشتغالزایی در این حوزه ضروری است

نماینده بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی گفت: توسعه متوازن روستاهای استان و اشتغالزایی در این حوزه ضروری است.
توسعه متوازن روستاهای استان و اشتغالزایی در این حوزه ضروری است نماینده بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی گفت: توسعه متوازن روستاهای استان و اشتغالزایی در این حوزه ضروری است. https://cdn.icana.ir/d/019/201607105281878215.jpg توسعه,متوازن,روستاهای,استان,و,اشتغالزایی,در,این,حوزه,ضروری,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، غلام محمد زارعی در حاشیه بازدید از روستای «دلی خمسیر»شهرستان بویراحمد در جمع خبرنگاران افزود: در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی، جلوگیری از مهاجرت به شهرها، توسعه  گردشگری و اشتغالزایی، توجه و تحقق توسعه روستاها لازم است.

نماینده بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به احصای مشکلات روستای «دلی خمسیر» تصریح کرد: خوشبختانه جلسه مناسبی تشکیل شد و اولویت های منطقه مورد بررسی قرار گرفت.

زارعی ابراز داشت: حوزه دلی خمسیر منطقه ای بسیار مستعد و دارای ظرفیت های طبیعی و گردشگر پذیر و همچنین کشاورزی است.

نماینده بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی گفت: رفع مشکلات این منطقه در گذشته مورد توجه قرار نگرفته است و امروز اولویت بندی رفع مشکلات آن انجام شد و آینده منطقه روشنتر و امیدوار کننده تر خواهد بود.

وی مهمترین مسئله این منطقه را گازرسانی دانست و بیان داشت: به دلیل پراکندگی روستاها هزینه گازرسانی بالاتر از نرم مشخص شده وزارت نفت بود که تصمیم گرفتیم از منابع عمومی استان و یا طی جلسه ای با وزیر نفت مازاد منابع مورد نیاز گازرسانی به این منطقه تامین شود و در آینده عملیات اجرایی گازرسانی به این منطقه محقق می شود که موجب افزایش ماندگاری در روستاها خواهد شد.

زارعی بیان داشت: موضوع دیگر این منطقه، تامین آب کشاورزی بود که امروز مقرر شد که مطالعات لازم انتقال آب از رودخانه "کبکیان" برای بهبود آبرسانی در حوزه کشاورزی منطقه انجام شود و کارهای اجرایی آن نیز عملیاتی خواهد شد.

نماینده بویراحمد و دنا در مجلس گفت: در حوزه تامین آب شرب اقدامات مورد نیاز انجام خواهد شد و همچنین در مسیر روستا چند حلقه پل وجود دارد که به صورت نیمه تمام باقی مانده است و در فصل بارندگی تردد مردم  با مشکل مواجه است و در اولین اعتبارات توزیعی برای شهرستان بویراحمد این پل ها مورد توجه قرار خواهند گرفت.

به گزارش مهر، وی افزود: اگر سرمایه گذاری لازم در این منطقه انجام شود، با رشد استعداد تولید، توسعه گردشگری و افزایش ماندگاری مردم را شاهد خواهیم بود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet