ایام محرم 1398
1396/09/13 05:00:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_

گفت وگوی تلفنی اسماعیل هنیه و محمود عباس/ دو طرف بر ضرورت مقابله با اقدامات آمریکا علیه قدس تاکید کردند

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در بیانیه ای اعلام کرد که در گفت و گوی تلفنی اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی این جنبش و محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی، دو طرف بر ضرورت مقابله با رویکرد آمریکا علیه قدس اشغالی تاکید کردند.
گفت وگوی تلفنی اسماعیل هنیه و محمود عباس/ دو طرف بر ضرورت مقابله با اقدامات آمریکا علیه قدس تاکید کردند جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در بیانیه ای اعلام کرد که در گفت و گوی تلفنی اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی این جنبش و محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی، دو طرف بر ضرورت مقابله با رویکرد آمریکا علیه قدس اشغالی تاکید کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/201702104445290691.jpg گفت,وگوی,تلفنی,اسماعیل,هنیه,و,محمود,عباس/,دو,طرف,بر,ضرورت,مقابله,با,اقدامات,آمریکا,علیه,قدس,تاکید,کردند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت از پایگاه خبری فلسطین الیوم، در گفت و گوی تلفنی اسماعیل هنیه و محمود عباس دو طرف در خصوص عواقب و پیامدهای احتمالی تصمیم آمریکا در به رسمیت شناختن قدس اشغالی به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی گفت و گو کردند.

بنابر این گزارش، دو طرف همچنین بر ضرورت اتحاد میان فلسطینی ها در برابر این رویکرد آمریکا و مقابله با آن تاکید کردند.

اسماعیل هنیه در این گفت و گوی تلفنی گفت: موضع گیری های طرف آمریکایی در قبال قدس بسیار خطرناک است و این مساله اقدام مشترک برای حمایت از قدس و مقابله با این موضع گیری را می طلبد.

محمود عباس نیز با تاکید بر خطرناک بودن اظهارات آمریکایی ها در خصوص قدس، گفت: در صورتی که آمریکا قدس را به عنوان پایتخت اسرائیل اعلام کند، تصمیمات مهمی را اتخاذ خواهیم کرد.

در بیانیه حماس آمده است: رئیس دفتر سیاسی حماس و رئیس تشکیلات خود گردان فلسطینی بر ضرورت برگزاری تظاهرات خشم فلسطینی ها علیه اقدامات آمریکا در روز چهارشنبه تاکید کردند.

دو طرف همچنین در خصوص طرح آشتی ملی میان گروه های فلسطینی و تلاش های صورت گرفته برای تحقق آن صحبت کردند.

«مایک پنس» معاون دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا پیش تر اعلام کرده بود که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در حال تصمیم گیری در مورد انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به شهر قدس است و منتظر است که این تصمیم روز دوشنبه اتخاذ شود.

به گزارش ایرنا، این در حالی است که جرد کوشنر داماد ترامپ و مشاور کاخ سفید روز یکشنبه گفت: دونالد ترامپ هنوز تصمیمی در خصوص به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی نگرفته است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet