ایام محرم 1398
1388/05/07 15:24:00
سرویس صحن

قربانی خواستار ساماندهی تذکرات شفاهی شد

**موسی قربانی طی یک تذکرآئین نامه ای خواستار ساماندهی تذکرات شفاهی نمایندگان در جلسات علنی شد.

به گزارش خبرنگارخانه ملت، موسی قربانی نماینده قائنات در جلسه علنی روز چهارشنبه  با استناد به  مواد 181 و 182 آیین نامه داخلی اظهارداشت: تریبون مجلس نباید باز شود، مگر به موجب یکی از مواد آیین نامه که به نطق های قبل از دستور، مخالفت و موافقت با لوایح و طرح ها تذکر و پیشنهاد تقسیم می شود.

وی افزود: علیرغم اینکه  تذکرات شفاهی باید به اداره جلسه مربوط باشد اما متاسفانه آنچه در چند وقت اخیر رویه شده، یک نوع نطق پیش از دستور و بین دستور و آخر دستور است که به موارد ریز و درشت و مشکلات حوزه انتخابیه و اتفاقات دیگر معطوف می شود.

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس تاکید کرد:این مسئله با آیین نامه داخلی مجلس مغایرت دارد لذا هیات رئیسه بایدا این نوع تذکرات را ساماندهی کند.

محمدرضا باهنر در پاسخ گفت: هیات رئیسه مجلس هفتم در اواخر دوره مجلس به این جمع بندی رسیده و معتقد بود که تذکرات باید مربوط به نحوه اداره جلسه علنی باشد به نحوی که اگر در بخش های اداری مجلس هم اشکالاتی پیش آید می توانند کتبا تذکرات خود را بیان کنند.

وی ادامه داد: تذکرات شفاهی به یک نوع اعلام مواضع تبدیل شده و بنده شخصا تذکر شما را وارد می دانم، اما چون باید وحدت رویه باشد موضوع را مجددا در هیات رئیسه مطرح خواهیم کرد و اگر به جمع بندی جدید رسیدیم اعلام و با کمک دوستان اعمال می کنیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet