خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1396/09/13 09:56:24
سرویس اجتماعی
سیاوشی شاه عنایتی:

ایجاد کمیته نظارت بر عملکرد شوراها موازی کاری است/تشکیل نهاد نظارتی جدید در کاهش مفاسد سیستماتیک اثرگذار نیست

عضو مجمع نمایندگان استان تهران، ایجاد کمیته نظارت بر عملکرد اعضای شورای شهر را نوعی موازی کاری دانست که در پی جذب نیرو تنها هزینه‌ای را به دولت تحمیل می‌کند.
ایجاد کمیته نظارت بر عملکرد شوراها موازی کاری است/تشکیل نهاد نظارتی جدید در کاهش مفاسد سیستماتیک اثرگذار نیست عضو مجمع نمایندگان استان تهران، ایجاد کمیته نظارت بر عملکرد اعضای شورای شهر را نوعی موازی کاری دانست که در پی جذب نیرو تنها هزینه‌ای را به دولت تحمیل می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606103195927234.jpg ایجاد,کمیته,نظارت,بر,عملکرد,شوراها,موازی,کاری,است/تشکیل,نهاد,نظارتی,جدید,در,کاهش,مفاسد,سیستماتیک,اثرگذار,نیست Icana

طیبه سیاوشی شاه عنایتی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،پیشنهادی مبنی بر تشکیل کمیته نظارت بر فعالیت اعضای شورا را امری بیهوده دانست و گفت: هم‌اکنون دستگاه‌های مختلفی از قبیل دیوان عدالت اداری و دیوان محاسبات بر فعالیت بخش‌های دولتی نظارت می‌کنند، در این شرایط ایجاد یک دستگاه نظارتی دیگر به نوعی موازی کاری محسوب می‌شود که در عمل نتیجه اجرای برنامه‌ها را به بن بست می‌کشاند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به تحمیل هزینه‌ای که ایجاد این کمیته جدید نظارتی می‌تواند به همراه داشته باشد ادامه داد: ایجاد کمیته‌ای جدید برای نظارت بر عملکرد شوراها نیاز به اختصاص بودجه جدیدی هم دارد، ضمن اینکه باید ببینیم چنین الگویی در سایر کلان شهرها وجود دارد که بتوان با بهره‌مندی از نتایج آن این کمیته را اداره کرد.

وی با تاکید بر اینکه اضافه کردن دستگاه‌های نظارتی نه مشکلی را حل کرده و نه مانع بروز فساد اقتصادی شده و نه شفاف‌سازی می‌کند، تصریح کرد: به هر حال قوانین، قراردادها و موافقت‌نامه‌هایی که به تصویب می‌رسد و معاملاتی که انجام می‌شود، اگر اطلاعاتش به طور مشخص در اختیار دستگاه‌هایی که نیاز به آن دارند، قرار بگیرد، خود عاملی در جهت ممانعت از بروز  فساد سیستماتیک در مجموعه‌هایی می شود که قرار است برای حوزه مدیریت شهری کلان شهر تهران سیاستگذاری کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، خاطرنشان کرد: اگر نظارت در قالب بخش‌هایی که در ساختارهای دولتی تعریف شده، وجود داشته باشد، مورد قبول است، اما ایجاد دستگاه نظارتی جدید خارج از ساختار دولتی در عرصه سیاستگذاری شهری موجب موازی کاری شده و عملا بعد از مدتی منفعل شده و فاقد کارکردی می‌شوند که در قانون برای این مجموعه‌ها تعریف شده است.

عضو مجمع نمایندگان استان تهران، یادآورشد: ایجاد دستگاه نظارتی که فعالیت آن در گروی جذب نیروهای جدیدی بوده که باید برای آنها حقوق و مزایایی نیز تعیین شود، با وجود منابع محدود مالی کنونی دولت ضرورتی ندارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet