ایام محرم 1398
1396/09/15 09:39:34
سرویس اقتصادی
/ازخیز قیمت نان تا توقف دستورالعمل/

ابراهیمی: اعلام افزایش قیمت نان در اواسط سال شتاب زده بود/ابزار نظارتی کارآمد برای کنترل تمامی نانوایی‌هایی وجود ندارد

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه قیمت نان در کشور بالا نیست و افزایش قیمت نان جو جامعه را متشنج نمی‌کند، گفت: این مسئله یک کار غیرکارشناسی بود که نه صنف و نه دولت از عهده آن بر نیامدند.
ابراهیمی: اعلام افزایش قیمت نان در اواسط سال شتاب زده بود/ابزار نظارتی کارآمد برای کنترل تمامی نانوایی‌هایی وجود ندارد عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه قیمت نان در کشور بالا نیست و افزایش قیمت نان جو جامعه را متشنج نمی‌کند، گفت: این مسئله یک کار غیرکارشناسی بود که نه صنف و نه دولت از عهده آن بر نیامدند. https://cdn.icana.ir/d/019/201608104179771372.jpg ابراهیمی:,اعلام,افزایش,قیمت,نان,در,اواسط,سال,شتاب,زده,بود/ابزار,نظارتی,کارآمد,برای,کنترل,تمامی,نانوایی‌هایی,وجود,ندارد Icana

علی ابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درخصوص توقف دستورالعمل افزایش قیمت نان، اظهار داشت: اعلام افزایش قیمت نان در اواسط سال شتاب زده بود و هیچ توجیه مناسبی را نیز به‌همراه نداشت، اگر بخواهیم کیفیت نان را ارتقاء دهیم متاسفانه ابزار نظارتی کارآمد که بتواند تمامی نانوایی‌هایی را کنترل کند وجود ندارد.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه افزایش قیمت تنها می‌تواند بخشی از منابع مالی نانوایی‌ها را تامین کند، گفت: در سطح همه شهرها بیش از قیمت اعلام شده دولت در حال حاضر نان فروخته می‌شود که معنای آن این است که در حوزه نان نه در اعلام قیمت و نه در نظارت بر آن کار کارشناسی صورت نگرفته که افزایش قیمت نیز به‌همین دلیل متوقف شد.

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی در خصوص اینکه واکنش بازار به افزایش 15 تا 32درصدی نان چگونه است، اظهار داشت: نان یکی از نیازهای اساسی جوامع متوسط و ضعیف است، قیمت این محصول تا هر میزانی که افزایش پیدا کند باز مشتری و بازار خود را دارد.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی، در پایان با اشاره به اینکه قیمت نان در کشور بالا نیست و افزایش قیمت نان جو جامعه را متشنج نمی‌کند، خاطرنشان کرد: باید ببینیم هدف از این افزایش قیمت چیست، این مسئله یک کار غیرکارشناسی بود که نه صنف و نه دولت از عهده آن بر نیامدند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet