ایام محرم 1398
1396/09/13 11:25:27
سرویس اجتماعی
جمالی سوسفی:‌

نظام مالی حلقه مفقوده بهداشت ودرمان/ میزان اختصاص و هزینه کرد اعتبارات سلامت باید شفاف شود

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با بیان اینکه ایجاد نظام مالی درمنابع سلامت از هزینه کردهای اضافی جلوگیری می کند، گفت:‌ دولت باید منابع قابل پرداخت برای حوزه سلامت را تا پیش از بودجه مشخص کند.
نظام مالی حلقه مفقوده بهداشت ودرمان/ میزان اختصاص و هزینه کرد اعتبارات سلامت باید شفاف شود عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با بیان اینکه ایجاد نظام مالی درمنابع سلامت از هزینه کردهای اضافی جلوگیری می کند، گفت:‌ دولت باید منابع قابل پرداخت برای حوزه سلامت را تا پیش از بودجه مشخص کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201710109551717266.jpg نظام,مالی,حلقه,مفقوده,بهداشت,ودرمان/,میزان,اختصاص,و,هزینه,کرد,اعتبارات,سلامت,باید,شفاف,شود Icana

منوچهر جمالی سوسفی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درخصوص اظهارات وزیر بهداشت و درمان مبنی براینکه نظام مالی درمنابع سلامت ایجاد شود، گفت:‌ در اجرای طرح تحول سلامت برای کاهش هزینه های ایجاد شده درحوزه بهداشت و درمان باید یک نظام مالی مشخص ایجاد شود، نمی توان بدون یک نظام مالی تنها منابع و اعتباراتی را برای این حوزه تصویب و بدون جلوگیری از موازی کاری ها منابع را هزینه کرد.

نماینده مردم رودبار درمجلس شورای اسلامی، افزود:‌ وزارت بهداشت و درمان باید درکنار جلوگیری از هزینه های اضافی از منابع و اعتباراتی که قرار است دربودجه سالانه  تخصیص پیداکند، درجهت اجرای اهداف آگاه وبرنامه ریزی های لازم را انجام دهد؛ متاسفانه دربودجه سالیانه اعتباراتی برای حوزه سلامت درمجلس مصوب می شود، اما تنها بخشی کوچکی از آن اختصاص پیدا می کند.

وی با بیان اینکه درشرایط کنونی مهم ترین مسئله برای وزارت بهداشت دریافت مطالبات از بیمه ها و سایر بخش های مرتبط با این وزارتخانه است، تصریح کرد:‌ همچنین چگونگی هزینه کرد مبالغی که دراختیار وزارت بهداشت و درمان قرار دارد باید مشخص شود، به طوردقیق و قانونی باید روشن شود که این اعتبارات کجا و برای چه موردی هزینه شده است، بنابراین با مدیریت اصولی و دقیق باید درهزینه ها نیز نوعی ساماندهی انجام شود.

جمالی سوسفی با بیان اینکه برای ساماندهی هزینه ها نمی توان بدون آگاهی از میزان اعتبارات خدمات بهداشتی و درمانی به مردم ارایه داد، گفت:‌ ایجاد نظام مالی در وزارت بهداشت و درمان مانند سایر دستگاه های دیگر از موارد ضروری است، بنابراین  نظارت بر کاهش هزینه ها درموضوعات آزمایشگاهی، تشخیصی، پاراکلینیکی و اقدامات درمانی نیز وظایف این بخش خواهد بود؛ زیرا تمامی اضافه پرداخت ها تنها از سبد منابع بیمه ها کسر می شود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با توجه به شرایط فعلی صرفه جویی و دقت درنوع هزینه ها نیاز ضروری است، افزود:‌ اجرای سیستم ارجاع و توجه به گایدلاین ها هزینه ها را به حداقل می رساند، ضمن اینکه اعتبارات نظام سلامت باید به شکل کامل در نظرگرفته شود.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، وزیر بهداشت با بیان اینکه وزارت بهداشت انتظار دارد در منابعش نظم مالی باشد، گفت: برای من که مسئول این دستگاه هستم، برخلاف چیزی که تبلیغ می‌شود، کمیت منابع در رتبه دوم اهمیت قرار دارد. نکته مهم برای ما این است که منابع مالی سلامت، انضباط پیدا کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet