ایام محرم 1398
1396/09/13 17:57:18
سرویس فرهنگی
بائوج لاهوتی مطرح کرد:

تحقق برنامه ششم در حوزه فرهنگ با اما و اگرهای بسیاری روبرو است/ اندازه‌گیری کمّی امور فرهنگی کار آسانی نیست

عضو کمیسیون بودجه مجلس معتقد است تحقق قانون برنامه ششم در برخی از بخش‌ها همچون مسائل فرهنگی با اما و اگرهای بسیاری روبرو است.
تحقق برنامه ششم در حوزه فرهنگ با اما و اگرهای بسیاری روبرو است/ اندازه‌گیری کمّی امور فرهنگی کار آسانی نیست عضو کمیسیون بودجه مجلس معتقد است تحقق قانون برنامه ششم در برخی از بخش‌ها همچون مسائل فرهنگی با اما و اگرهای بسیاری روبرو است. https://cdn.icana.ir/d/019/201607101398403612.jpg تحقق,برنامه,ششم,در,حوزه,فرهنگ,با,اما,و,اگرهای,بسیاری,روبرو,است/,اندازه‌گیری,کمّی,امور,فرهنگی,کار,آسانی,نیست Icana

مهرداد بائوج لاهوتی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به امکان بودجه‌ریزی سنتی و افزایشی و رفتن به سمت تخصیص بودجه بر مبنای عملکرد در حوزه فرهنگ، گفت: اگرچه در قانون برنامه ششم دولت مکلف به این است که هر سال 20 درصد از برنامه را عملیاتی کند اما تحقق این مهم در برخی از بخش‌ها همچون مسائل فرهنگی با اما و اگرهای بسیاری رو برو است.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اندازه‌گیری کمّی برخی از موضوعات فرهنگی همچون صنایع دستی و هنرهایی از این دست، کار آسانی نیست لذا اکنون سوال این است که میزان بودجه‌ریزی برای این چنین هنرهایی با چه متری اندازه‌گیری شود؛ چراکه یک اثر هنری می‌تواند به لحاظ حجمی بسیار کوچک باشد اما خالق آن ماه‌ها یا سال‌ها برای خلق چنین اثری زمان صرف کرده باشد.

وی با بیان اینکه کشورهای پیشرفته با کار تحقیقاتی و پژوهشی این مشکل را تا حدودی حل کرده و برای مسائل کیفی واحد اندازه‌گیری مشخصی تبیین کرده‌اند، افزود: تکلیف دولت به رفتن به سمت بودجه‌ریزی عملیاتی اقدام خوبی است که دولت باید با ایجاد زیرساخت‌های لازم، آن را جدی بگیرد تا به مرور تحقق یابد.

بائوج لاهوتی همچنین معتقد است از آنجا که حوزه فرهنگ بسیار ظریف و کیفی است، نمی‌توان نتایج منتج از آن را در فاصله زمانی کوتاهی اندازه‌گیری کرد لذا تحقیقات و پژوهش در رابطه با نحوه بودجه‌ریزی از اهمیت فراوانی برخوردار است و تا کار تحقیقاتی گسترده برای تمامی شاخه‌های آن صورت نگیرد نمی‌توان به سمت بودجه‌ریزی عملیاتی در این بخش رفت.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اگرچه بهتر است دولت آیین‌نامه‌ این نوع بودجه‌ریزی را تدوین و ابلاغ کنند اما می‌تواند در قالب بخشنامه نیز در جهت تحقق آن قدم بردارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet