هفته دفاع مقدس
1396/09/13 11:49:53
سرویس اجتماعی
امینی فرد:

وزارت بهداشت تعهدی برای جذب بهیاران ندارد/طرح تربیت بهیار غیرقانونی نبود/ نظام پرستاری اعلام موضع کنند

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از پیگیری وضعیت طرح تربیت بهیار یک ساله از سوی وزارت بهداشت خبر داد و گفت: وزارت بهداشت تعهدی برای جذب کمک پرستاران نداشته و در صورت لزوم از آنها استفاده خواهد کرد.
وزارت بهداشت تعهدی برای جذب بهیاران ندارد/طرح تربیت بهیار غیرقانونی نبود/ نظام پرستاری اعلام موضع کنند عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از پیگیری وضعیت طرح تربیت بهیار یک ساله از سوی وزارت بهداشت خبر داد و گفت: وزارت بهداشت تعهدی برای جذب کمک پرستاران نداشته و در صورت لزوم از آنها استفاده خواهد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201607105105608417.jpg وزارت,بهداشت,تعهدی,برای,جذب,بهیاران,ندارد/طرح,تربیت,بهیار,غیرقانونی,نبود/,نظام,پرستاری,اعلام,موضع,کنند Icana

محمدنعیم امینی فرد در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در رابطه با برخی انتقادات نسبت به طرح تربیت بهیار یک ساله( کمک پرستار ) با بیان اینکه این طرح به نوعی حرفه آموزی است و وزارت بهداشت تعهدی نسبت به جذب این افراد ندارد، گفت: در برخی موارد که نیروی کارآمد و آکادمیک وجود نداشته باشد امکان به کارگیری و استفاده از این نیروها تحت عنوان قراردادهای کار مدت معین وجود دارد.  

نماینده مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: البته در این ارتباط باید نظر انجمن نظام پرستاری و همچنین انجمن علمی پرستاری را نیز جویا شد و  اعلام کنند آیا مواد آموزشی آنها برابر با مامویت های محوله است یا خیر.

وی ادامه داد: شاید به طور موقت بتوان برای برخی مناطق که باکمبود نیرو مواجه هستند از این نیروها استفاده کرد اما راهکار اصلی تامین و رفع کمبود نیروی پرستاری تربیت نیروهای متخصص و آموزش آکادمیک پرستاری است.

امینی فرد در مورد برخی اظهارات مبنی بر اینکه هدف وزارت بهداشت از اجرای طرح تربیت بهیار انگیزه های مالی است، تصریح کرد: به واسطه تعهدی که وزارت بهداشت برای تربیت نیروهای صلاحیت دار دارد بنابراین این موضوع با ماموریت های محوله وزارت بهداشت به عنوان متولی حوزه سلامت به طور کامل در تضاد است؛ البته این موضوع را پیگیری خواهیم کرد.

نماینده مردم ایرانشهر در مجلس دهم، با بیان اینکه نمی توان طرح تربیت بهیار را غیرقانونی دانست، افزود: وزارت بهداشت برابر وظایف و اختیاراتی که دارد می تواند چنین دوره هایی را تعریف کند و غیرقانونی بودن در مورد این موضوع صدق نمی کند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، افزود: اگر وزارت بهداشت مجوزی برای طی این دوره ها صادر کرده باشد در مورد قانونی بودن آن نمی توان نقدی وارد کرد اما نظام پرستاری و انجمن علمی پرستاری باید در این رابطه اعلام موضع کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet