ایام محرم 1398
1396/09/13 12:10:29
سرویس اقتصادی
ابراهیمی:

دولت باید سود دیرکرد مطالبات گندم‌کاران را پرداخت کند/ قیمت تعیین شده خرید تضمینی گندم از قیمت بازار جهانی غلات بالاتر است

​عضو کمیسیون کشاورزی، مجلس، گفت: اجرای خرید تضمینی در کشور مسلما به نفع کشاورزان بوده زیرا قیمت تعیین شده از قیمت بازار جهانی غلات بالاتر است.
دولت باید سود دیرکرد مطالبات گندم‌کاران را پرداخت کند/ قیمت تعیین شده خرید تضمینی گندم از قیمت بازار جهانی غلات بالاتر است ​عضو کمیسیون کشاورزی، مجلس، گفت: اجرای خرید تضمینی در کشور مسلما به نفع کشاورزان بوده زیرا قیمت تعیین شده از قیمت بازار جهانی غلات بالاتر است. https://cdn.icana.ir/d/019/201608102669668340.jpg دولت,باید,سود,دیرکرد,مطالبات,گندم‌کاران,را,پرداخت,کند/,قیمت,تعیین,شده,خرید,تضمینی,گندم,از,قیمت,بازار,جهانی,غلات,بالاتر,است Icana

علی ابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درخصوص خرید تضمینی گندم و اثرات آن بر عملکرد کشاورزان، اظهار داشت: دیر اعلام کردن قیمت خرید تضمینی می‌تواند بر تصمیم کشاورز برای کاشت و یا عدم کاشت گندم تاثیر گذار باشد و زمانی که کشاورز اطلاع نداشته باشد قیمت خرید تضمینی گندم چه مبلغی است در تصمیم‌گیری دچار تردید می‌شود.

عدم اطلاع از قیمت خرید تضمینی گندم مانعی در مسیر خودکفایی

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه عدم اطلاع از قیمت خرید تضمینی گندم می‌تواند در برداشت محصول و خودکفایی تولید گندم که به‌دنبال آن هستیم ایجاد اشکال کند، گفت: بخشی از مشکل دیر پرداخت کردن مطالبات گندم کاران با گنجاندن حکمی درخصوص پرداخت سود تاخیر پرداخت مطالبات کشاورزان در برنامه ششم توسعه برطرف شده است.

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه کشاورز زمان کاشت به نهاده، کود و بذر احتیاج دارد و عدم پرداخت مطالبات به یکی از عوامل عدم آمادگی کشت سال آینده تبدیل می‌شود، ادامه داد: این دو موضوع اثر منفی بر حوزه کشت گندم و هدف خودکفایی در این محصول را دارند.

قیمت تعیین شده خرید تضمینی گندم از قیمت بازار جهانی غلات بالاتر است

وی با تاکید بر اینکه اجرای خرید تضمینی در کشور مسلما به نفع کشاورزان بوده زیرا قیمت تعیین شده از قیمت بازار جهانی غلات بالاتر است و اگر حتی با تاخیر نیز پرداخت می‌شود تضمینی وجود دارد که کشاورزان مبالغ خود را دریافت می‌کنند، عنوان کرد: اجرای خرید تضمینی گندم در کشور باعث شده تا تولید این محصول همیشه در سطح بالایی بالا باشد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه گندم یکی از محصولات استراتژیک در کشور است و امیدوارم هیچ زمانی این مزیت را از دست ندهیم و تبدیل به واردکننده نشویم، تصریح کرد: همیشه موافق اجرای خرید تضمینی گندم از کشاورزان هستم.

دولت باید سود دیر کرد مطالبات گندم‌کاران را پرداخت کند

وی در خصوص اینکه آیا سود عدم پرداخت به‌موقع مطالبات کشاورزان پرداخت شده است، اظهار داشت: این مسئله قانونی است که در برنامه ششم توسعه وجود دارد، دولت مکلف شده تا در مقابل مطالبات کشاورزان معادل سودی که به سیستم بانکی پرداخت می‌شود را در نظر بگیرد.

پرداخت سود گندم‌کاران در کمیسیون کشاورزی مجلس پیگیری می‌شود

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه برنامه ششم توسعه با تاخیر ابلاغ و آیین‌نامه اجرایی بخشی از احکام آن تاکنون تدوین نشده، خاطرنشان کرد: امسال شاهد تاخیر در پرداخت مطالبات کشاورزان در برخی از استان‌ها بودیم و یکی از مواردی که در کمیسیون کشاورزی مجلس پیگیری می‌شود محاسبه سود و پرداخت آن به کشاورزان است، این مسئله به‌عنوان مطالبه کشاورزان در دیگر برنامه‌ها دیده نشده بود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet