ایام محرم 1398
1396/09/13 16:25:24
سرویس سیاسی
جاسمی:

دولت دست مجلس در تصویب بودجه دفاعی برای سال آینده را نبندد/لزوم توجه جدی به معیشت کارکنان صنایع دفاعی

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اینکه دولت باید توجه جدی به معیشت کارکنان صنایع دفاعی داشته باشد، گفت: مجلس می تواند درصد کمی از میزان بودجه را تغییر دهد از این رو دولت با باید بر اساس اسناد بالادستی توجه جدی به بودجه دفاعی سال ۹۷ داشته باشد.
دولت دست مجلس در تصویب بودجه دفاعی برای سال آینده را نبندد/لزوم توجه جدی به معیشت کارکنان صنایع دفاعی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اینکه دولت باید توجه جدی به معیشت کارکنان صنایع دفاعی داشته باشد، گفت: مجلس می تواند درصد کمی از میزان بودجه را تغییر دهد از این رو دولت با باید بر اساس اسناد بالادستی توجه جدی به بودجه دفاعی سال 97 داشته باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201608105511200228.jpg دولت,دست,مجلس,در,تصویب,بودجه,دفاعی,برای,سال,آینده,را,نبندد/لزوم,توجه,جدی,به,معیشت,کارکنان,صنایع,دفاعی Icana

سیدقاسم جاسمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت با اشاره به اینکه نمایندگان مجلس در دیدارهای گذشته با وزراء سابق و کنونی وزارت دفاع تاکید جدی بر اهمیت توجه به مسئله معیشت کارکنان این حوزه داشته اند، گفت: همگان باور دارند که روحیه و انگیزه نیروهای مسلح می تواند در بهبود روند امور دفاعی موثر باشد.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت باید زمینه تقویت بودجه های دفاعی در حوزه موشکی، هوایی، زمینی و دریایی در بودجه سال آینده را فراهم کند، اظهار کرد: البته باید یادآور شد که طبق سیاست‌های کلی برنامه ششم، تحکیم و تقویت بنیه دفاعی کشور در زمره تکالیف دولت قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه میزان تخصیص بودجه ها و اعتبارات به وزارتخانه ها و دستگاه ها در اختیار دولت است، ادامه داد: مجلس شورای اسلامی در این بین فقط می تواند با 2 الی 3 درصد میزان بودجه کشور را کم و زیاد کند از این رو دولت با توجه به اختیار بیشتری که دارد باید بر اساس اسناد بالادستی توجه جدی به بودجه دفاعی کشور برای سال 97 داشته باشد.

 این نماینده مردم در مجلس دهم ضمن تاکید بر اینکه شرایط کنونی خاورمیانه ایجاب می کند که بودجه دفاعی افزایش یابد تا نیروهای مسلح تقویت شوند، افزود: این موضوع سبب خواهد شد تا نگاه دشمنان به عرصه امنیتی کشورمان تغییر کند؛ بنابراین دولت باید با بررسی کارشناسی و بر اساس قوانین مصوب نسبت به تببین بودجه دفاعی در بودجه 97 اقدام کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: به عبارتی باید اذعان کرد که دست مجلس شورای اسلامی خیلی باز نیست و نمی توانند دخالت داشته باشند و دولت باید دقت نظر بیشتری در ارائه بودجه مناسب خصوصا بودجه مربوط به حوزه دفاعی و امنیتی داشته باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet