ایام محرم 1398
1396/09/13 12:29:16
سرویس دیگر رسانه‌ها_
رضایی:

لزوم راه‌اندازی خط تولید خودروهای هیبریدی/هوای پاک برای مردم آرزو شده است

نماینده مردم خمین در مجلس با بیان اینکه بیشترین آلودگی هوا برای خودروهای بنزینی و گازوئیلی است، گفت: داشتن هوای پاک برای مردم به یک آرزو تبدیل شده است.
لزوم راه‌اندازی خط تولید خودروهای هیبریدی/هوای پاک برای مردم آرزو شده است نماینده مردم خمین در مجلس با بیان اینکه بیشترین آلودگی هوا برای خودروهای بنزینی و گازوئیلی است، گفت: داشتن هوای پاک برای مردم به یک آرزو تبدیل شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/55419.jpg لزوم,راه‌اندازی,خط,تولید,خودروهای,هیبریدی/هوای,پاک,برای,مردم,آرزو,شده,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ محمد ابراهیم رضایی نماینده خمین درمجلس شورای اسلامی با اشاره به آلودگی هوا در کلانشهرها گفت: زمان تغییر سیاست‌ها فرا رسیده و باید از واردات و تولید خودروهای بنزینی و گازوییلی فاصله بگیریم و به سوی واردات و تولید خودروهای هیبریدی برویم.

وی با اشاره به آمارهای مرگ و میر ناشی از آلودگی هوا در کلانشهرها افزود: امروزه داشتن هوای پاک برای مردم به یک آرزو تبدیل شده اما بدتر آن است که این آلودگی به انواع بیماری‌ها منجر می‌شود که جان انسان‌ها را تهدید می کند. بنابر این باید از عوامل آلاینده هوا فاصله بگیریم که بدترین آنها خودروهای بنزینی و گازوییلی است.

نماینده مردم خمین در مجلس  با اعلام اینکه بسیاری از کشورهای جهان تصمیم گرفته‌اند که استفاده از خودروهای بنزینی و گازوییلی را تا چند سال آینده ممنوع کنند، ادامه داد: معلوم نیست چرا باید از دنیا عقب باشیم؟درحالی که تمامی کشورهای جهان به سوی تولید خودروهایی با آلایندگی کمتر حرکت می‌کنند، ما به دنبال آن هستیم که فناوری‌های درحال انقراض را به کشورمان وارد کنیم و همچنان سعی می‌کنیم خط تولید خودروهای بنزینی جدید را راه اندازی کنیم.

رضایی با اشاره به اینکه درکشورمان افراد خلاقی که توان تولید خودروی برقی را داشتند مورد بی مهری قرار گرفتند اظهار داشت: در حالی که جهان به دنبال این توانمندی بود، ما همچنان ساز تولید خودرو بنزینی را می‌زدیم و نتیجه آن شد که همچنان خودروهای تاریخ مصرف گذشته با میزان سوخت بالا را تولید می‌کنیم.

وی درباره واردات خودرو گفت: اگر قرار است امروز خودرویی وارد کشورمان شود،بهتر است با هدف کاهش مشکلات و برای رفاه حال مردم باشد که بهترین گزینه در حال حاضر، خودروهای هیبریدی است.

رضایی با اشاره به لزوم راه‌اندازی خط تولید خودروهای هیبریدی در کشورمان اضافه کرد: اخیراٌ اعلام شده که یک شرکت کره‌ای در حال راه‌اندازی این خط تولید است که امیدواریم این اتفاق هرچه سریعتر رخ دهد.

نماینده مردم خمین در مجلس با بیان اینکه  در واردات خودرو نیز برخی ملاحظات را در نظر گرفت، اضافه کرد: برخی از خودروهای که وارد کشور می‌شوند فاقد خدمات پس از فروش هستند که پس از مدتی برای خریداران مشکلاتی ایجاد می‌کنند که باید مشخص شود  چگونه اینگونه خودروها وارد کشور می‌شوند.

رضایی تصریح کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت باید پاسخگوی واردات برخی از خودروهای مشکل‌دار به کشور باشد.

وی واردات خودرو به وسیله افراد یا شرکت‌هایی خاص که خدمات پس از فروش ندارند را مصداق دور ریختن پول مردم دانست و گفت: در شرایطی که خودروسازان برای جلب مشتری گارانتی سه ساله و پنج ساله و هفت ساله می‌دهند، چه معنایی دارد که خودروهایی واردکشور ما شود که از همان ابتدا باید بابت آن هزینه بدهیم.

وی با انتقاد از واردات خودرو بدون خدمات پس از فروش اضافه کرد: خودرو بدون خدمات پس از فروش به معنی خودروی یک بار مصرف است. زیرا وقتی خودرویی قطعات نداشته باشد و کسی از عهده تعمیرات آن بر نیاید، گویی خریدار خودرو پولش را دور ریخته است.

نماینده خمین در مجلس خطاب به مسوولانی که در وزارت صنعت مجوز واردات برخی از خودروهای  بدون خدمات پس از فروش را صادر کرده‌اند گفت: اینها خیانت به ملت و مملکت کرده‌اند و این خیانتی است که قابل بخشودن نیست.

به گزارش تسنیم،رضایی با بیان اینکه سکوت اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس در این زمینه به هیچ وجه جایز نیست، اظهار داشت: اعضای این کمیسیون  باید وزیر صنعت، معدن و تجارت را به کمیسیون احضار کنند و از ابزار سوال برای شفاف شدن موضوع نهایت استفاده را ببرند./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet