ایام محرم 1398
1396/09/13 18:21:05
سرویس اقتصادی
محمدولی در گفت و گو با خانه ملت مطرح کرد:

رشد 14.5درصدی بازار طلا و سکه در 9 ماه اخیر/حباب قیمتی سکه باید تخلیه شود/لزوم ادامه حراج سکه متناسب با نیاز بازار

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران، با تاکید بر ضرورت تدوام سیاست حراج سکه متناسب با نیاز بازار برای شکستن حباب قیمت ها در این حوزه، گفت: بیشتر شدن تقاضا برای خرید سکه قیمت ها را در این حوزه غیر واقعی کرد.
رشد 14.5درصدی بازار طلا و سکه در 9 ماه اخیر/حباب قیمتی سکه باید تخلیه شود/لزوم ادامه حراج سکه متناسب با نیاز بازار رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران، با تاکید بر ضرورت تدوام سیاست حراج سکه متناسب با نیاز بازار برای شکستن حباب قیمت ها در این حوزه، گفت: بیشتر شدن تقاضا برای خرید سکه قیمت ها را در این حوزه غیر واقعی کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201711100437351658.jpg رشد,14.5درصدی,بازار,طلا,و,سکه,در,9,ماه,اخیر/حباب,قیمتی,سکه,باید,تخلیه,شود/لزوم,ادامه,حراج,سکه,متناسب,با,نیاز,بازار Icana

آیت محمدولی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به نوسانات مقطعی نرخ طلا و سکه در ماه های اخیر، گفت: هر چند بازار طلا و سکه متاثر از بازار جهانی است، اما در ماه های اخیر در اثر برخی سیاست های داخلی نیز برخی نوسانات را تجربه کرده است.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران، با بیان اینکه در 9 ماه گذشته بازار طلا و سکه رشد 14.5 درصدی را شاهد بوده است، افزود: کاهش نرخ سود سپرده ها و تک نرخی کردن ارز از عواملی بود که به رشد نرخ طلا و سکه در داخل کشور دامن زد.

وی ادامه داد: تنش های سیاسی و اقتصادی نیز از عوامل تاثیرگذار جهانی بر قیمت طلا و سکه بوده که بر قیمت آن در کشور ما نیز اثر گذار بوده است.

رشد تقاضا به افزایش قیمت ها دامن زده است

محمدولی افزود: در مدت اخیر روند صعودی شاخص های بورس اقتصادی دنیا را شاهد بودیم که همه این ها دست به دست هم داد تا فلز طلا با توجه به عرضه ای که در بازار می شود جوابگوی تقاضا نباشد که این موضوعات به رشد قیمت طلا در بازار جهانی منجر شد.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران، با اشاره به روی آوردن بسیاری از کشورهای دنیا مانند چین،هند و بسیاری از کشورهای اروپایی به خرید طلا، تصریح کرد: استقبالی که بیش از 35 درصد خانواده ها به ویژه در کشورهای اروپایی نسبت به خرید طلا پیدا کرده اند به رشد تقاضا و در نتیجه افزایش قیمت ها دامن زده است.

محمدولی ادامه داد: در نتیجه بالا رفتن حجم تقاضای برای خرید طلا در مدت اخیر و همچنین عرضه محدود آن در بازار قیمت طلا رو به افزایش داشته است.

هزینه ساخت طلا در ایران بالا است

وی با اشاره به هزینه های بالای ساخت طلا در کشور، گفت: با توجه به هزینه های سرباری از جمله ارزش افزوده که متوجه تولید مصنوعات طلا در سال های اخیر شده طلای ساخت داخل برای مشتری گران تمام شد از این رو میل به خرید سکه در مردم بیشتر شد.

محمدولی ادامه داد: بیشتر شدن تقاضا برای خرید سکه در ماه های اخیر قیمت ها را در این حوزه غیر واقعی کرد به گونه ای که اگر نگاه کنیم حباب حدود 200 هزار تومانی در بحث سکه نیز محسوس بود.

وی با اشاره به ورود بانک مرکزی برای مهار قیمت سکه و حراج آن از سوی بانک کارگشایی، افزود: هرچند با حراج سکه تا حدودی قیمت ها مهار شد اما حباب قیمتی هنوز به صورت کامل از بین نرفته و قیمت های کاذب همچنان وجود دارد.

حراج سکه متناسب با نیاز کشور ادامه پیدا کند

محمدولی با بیان اینکه بانک مرکزی برای شکستن حباب قیمتی در بحث قیمت سکه باید سیاست حراج سکه را ادامه بدهد، گفت: ادامه این سیاست بر اساس نیاز بازار می تواند پاسخگو باشد، البته در میان مدت می تواند حباب قیمتی را حذف کند.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران،با اشاره به شروع مناسبت ها پس از محرم و صفر و همزمان با پایان سال میلادی و سال شمسی، تصریح کرد: با توجه به افزایش تقاضا در این برهه از زمان بازار باید مدیریت شود اگر این بازار به درستی مدیریت شود و به موقع در بازار طلا و سکه توزیع شود ما می توانیم ثبات بیشتری را در بازار سکه داشته باشیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet