هفته دفاع مقدس
1396/09/13 13:32:44
سرویس اقتصادی
حسینی مطرح کرد:

یارانه بیش از 30 میلیون نفر باید حذف شود/نگاه مجلس؛ حذف یارانه پردرآمدها و هزینه کرد در زیرساخت های همان استان ها

عضو کمیسیون بودجه مجلس، از ساماندهی قانون هدفمندی یارانه ها در بودجه سال ۹۷ خبر داد.
یارانه بیش از 30 میلیون نفر باید حذف شود/نگاه مجلس؛ حذف یارانه پردرآمدها و هزینه کرد در زیرساخت های همان استان ها عضو کمیسیون بودجه مجلس، از ساماندهی قانون هدفمندی یارانه ها در بودجه سال 97 خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201611101608627319.jpg یارانه,بیش,از,30,میلیون,نفر,باید,حذف,شود/نگاه,مجلس؛,حذف,یارانه,پردرآمدها,و,,هزینه,کرد,در,زیرساخت,های,همان,استان,ها Icana

محمد حسینی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به الزام مجلس برای دولت جهت حذف دهک های بالای درآمدی از پرداخت یارانه، گفت:دولت نباید وظایف اجرایی خود را به گردن مجلس بیندازد و باید در حذف یارانه دهک های بالای درآمدی سریعتر عمل کند، اما اگر لایحه بودجه یکشنبه آینده به مجلس ارسال شود و بحث حذف دهک های بالای درآمدی در این لایحه دیده نشود، مجلس بازخورد این اقدام را از جامعه اخذ می کند و تلاش می شود در سال آینده نسبت به بحث یارانه ها اقدامی ریشه ای انجام شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه از روز نخست تصویب قانون هدفمندسازی یارانه ها تاکنون انحرافاتی در اجرای این قانون وجود داشته است، افزود: در تبصره بودجه سال 95 مقرر شده بود، که دهک های پردرآمد یارانه بگیر از دریافت یارانه حذف شوند، اما دولت تعداد اندکی از دهک های بالای درآمدی را از دریافت یارانه حذف کرد ، که این امر به دلیل عدم شناسایی دهک های پردرآمد بوده است.

پیش بینی حذف دهک های بالای درآمدی در بودجه 96

وی با اشاره به اینکه در جدول تبصره 14بودجه سال 96 که میزان پرداخت نقدی را اعلام کرده، حذف دهک های بالای درآمدی مستتر است، ادامه داد:در قانون بودجه سال 96 به دولت اجازه داده شده که یارانه دهک های بالای درآمدی را حذف کند، تا اعتبار لازم را برای افزایش دهک های پایین درآمدی کسب کند.

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: نگاه مجلس در سال 97 این است که یارانه هر تعداد افرادی که از دهک های پر درآمد در هر استان حذف می شود در همان استان و در بخش های زیرساختی هزینه شود.

400 هزار نفر از ایرانیان خارج از لیست یارانه بگیران حذف شده اند

وی با بیان اینکه یارانه حدود 50 درصد از یارانه بگیران یعنی بیش از 30 میلیون نفر از افراد حذف شود، افزود: باید شاخص گذاری شود و گفته شود که در هر استانی اگر هر مقدار منابع به دست آمد به حوزه تولید و زیرساخت ها اختصاص یابد و در حوزه راه و آب و اشتغال هزینه شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در گزارشی که از سوی دولت ارائه شده حدود 400 هزار نفر از ایرانیان خارج از کشور از لیست یارانه بگیران حذف شده اند و دولت مدعی است که ایرانیان خارج از کشور تا جایی که مورد شناسایی قرار گرفته حذف شده اند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet