ایام محرم 1398
1396/09/13 15:04:41
سرویس سیاسی
میرزایی نکو:

حزب ریشه پارلمان‌های ملی و محلی/ خانه احزاب باید حزب‌های کوچک را ادغام و حزب‌های موثر را تقویت کند

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس با اشارهب ه اینکه حزب ریشه پارلمان‌های ملی و محلی است، گفت: خانه احزاب با وجود اقدامات موثر باید احزاب کوچک پراکنده را ادغام و حزب‌های بزرگتر را تقویت کند.
حزب ریشه پارلمان‌های ملی و محلی/ خانه احزاب باید حزب‌های کوچک را ادغام و حزب‌های موثر را تقویت کند عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس با اشارهب ه اینکه حزب ریشه پارلمان‌های ملی و محلی است، گفت: خانه احزاب با وجود اقدامات موثر باید احزاب کوچک پراکنده را ادغام و حزب‌های بزرگتر را تقویت کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606106355304239.jpg حزب,ریشه,پارلمان‌های,ملی,و,محلی/,خانه,احزاب,باید,حزب‌های,کوچک,را,ادغام,و,حزب‌های,موثر,را,تقویت,کند Icana

قاسم میرزایی نکو در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در خصوص عملکرد خانه احزاب، گفت: خانه احزاب بعد از بازگشایی التزام بیشتر نسبت به چاچوب قانون احزاب پیدا کرده لذا در تلاش است با تقویت و نقش موثر خود بتواند سهم احزاب را پررنگ‌تر کند.

نماینده مردم دماوند در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: خانه احزاب در مدت اخیر نیز به دنبال افزایش سهم احزاب در جریان اصلاح قانون احزاب است تا خلاء‌های قانونی مرتفع گردد.

وی افزود: خانه احزاب به واسطه دو نماینده در کمیسیون ماده 10 که یکی از این افراد از احزاب ملی و دیگری از احزاب استانی انتخاب شده‌اند، مجدانه پیگیر امور احزاب در این کمیسیون است.

وی مهم‌ترین نواقص و اولویت خانه احزاب را تشریح کرد و گفت: خانه احزاب باید حزب‌های پرطرفدار که بیشترین مردم علاقمند به خود را می‌تواند مدیریت کند از سایر احزاب کوچک جدا کند، همچنین احزاب کوچک کمتر تاثیرگذار را می‌تواند ادغام کند.

میرزایی‌نکو ادامه داد: خانه احزاب باید تعداد مشخصی حزب بزرگ موثر در کشور ایجاد کند، زیرا در این صورت امکان مدیریت سیاسی و تاثیرگذاری متفاوت ایجاد خواهد شد، بنابراین احزاب نباید به چند عضو انگشت شمار یا تعداد روزنامه‌نگاران یک مجموعه اکتفا کنند.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: شکل‌گیری پارلمان، شوراهای شهر و روستا به احزاب قوی نیازمند است زیرا حزب ریشه پارلمان‌های ملی و محلی است، لذا خانه احزاب با کمک مجموعه‌های موثر دخیل در این زمینه می‌تواند تقویت کند. /

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet