هفته دفاع مقدس
1396/09/13 14:08:18
سرویس دیگر رسانه‌ها_
وقف‌چی:

دولت و مجلس در بودجه97 به تقویت بنیه روستایی و توسعه زیرساخت‌ها کمک کنند

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس گفت: ما معتقدیم که ۳۰درصد جمعیت کشورمان را کشاورزان و افراد ساکن مناطق روستایی تشکیل می دهند لذا در لایحه بودجه ۹۷ باید توجه به روستاییان دیده شود.
دولت و مجلس در بودجه97 به تقویت بنیه روستایی و توسعه زیرساخت‌ها کمک کنند عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس گفت: ما معتقدیم که 30درصد جمعیت کشورمان را کشاورزان و افراد ساکن مناطق روستایی تشکیل می دهند لذا در لایحه بودجه 97 باید توجه به روستاییان دیده شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201707106208240898.jpg دولت,و,مجلس,در,بودجه97,به,تقویت,بنیه,روستایی,و,توسعه,زیرساخت‌ها,کمک,کنند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ علی وقف‌چی در خصوص لایحه بودجه 97 بیان کرد: شاخصه‌های توسعه بودجه شامل دو بخش است؛ بخش اول جمعیت و بخش دوم محرومیت است. به مناطق روستایی باید نسبت به جمعیت و محرومیتی که دارند بودجه بیشتری نسبت به سال های گذشته تعلق گیرد. متاسفانه تا به امروز اینگونه نبوده و این امر سبب مهاجرت بی رویه مردم به شهرها شده است که در نتیجه وضعیت نا به سامان اقتصادی را در کشور به وجود آورده است.

وی در ادامه گفت: امیدواریم دولت و مجلس محترم در بودجه 97 به تقویت بنیه روستایی و توسعه زیرساخت‌های روستاها کمک کنند؛ چرا که اگر این کار عملی شود، مهاجرت معکوس به روستاها اتفاق می افتد و به دنبال آن فعالیت و تلاش در روستاها از نو آغاز می‌شود.

وی افزود: باتوجه به اینکه بحث ایجاد اشتغال در روستاها به مراتب ارزان‌تر از شهرهاست، گفت: من فکر می‌کنم این امر از اولویت هایی است که در بوجه97 دولت و مجلس باید به آن توجه داشته باشند.

نماینده مردم زنجان در مجلس گفت: تنها راهی که ما برای خروج از وضعیت اقتصادی فعلی داریم این است که محصولات‌مان را صادر کنیم و این ظرفیت صادراتی را نیز داریم. به عنوان مثال ما حدود 50 درصد از محصولات باغی و زراعی و صیفی‌جات‌مان بدون اینکه به دست مردم برسند از بین می روند. این نشان می دهد که ما ظرفیت صادراتی لازم را داریم و می توانیم از این ظرفیت و توان به منظور صادرات محصولات‌مان به سایر کشورها استفاده کنیم. راه افزایش صادرات تشویق صادر کنندگان و رفع موانع صدور از جمله بحث مالیات و گمرک است. امیدواریم که این مسئله در بودجه97 مورد توجه دولت باشد.

به گزارش ایسنا؛ وقف چی خاطر نشان کرد: امروز اگر ما سخنرانی اکثر نمایندگان را بشنویم، غالبا از محرومیت شهرها و استان ها صحبت می کنند. پس کدام استان یا شهر در کشورمان است که توسعه یافته باشد و مشکلی نداشته باشد؟ این نشان می دهد که ما در تقسیم بودجه و اصول و اساسی که باید رعایت می شده اشتباهاتی داشته ایم. از جمله به روستاها و  شهر های محروم توجه نشده است و شهر های مرزی نیز کمتر مورد توجه بوده اند. ما انتظار داریم که دولت در افکار گذشته خود تجدید نظر کند و با نگرش جدید به مسئله بودجه نگاه کند تا به خروج از وضعیت موجود، منجر شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet