ایام محرم 1398
1396/09/14 07:21:00
سرویس سیاسی
حسن بیکی:

مسدود شدن حساب بانکی ایرانیان خلاف موازین برجام/ ترکیه و کشورهای اروپایی نباید با ترامپ همراه شوند

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس مسدود شدن حساب بانکی ایرانیان غیرمقیم را خلاف موازین برجام دانست و گفت: ترکیه و کشورهای اروپایی نباید با سیاست‌های خصمانه ترامپ همراه شوند.
مسدود شدن حساب بانکی ایرانیان خلاف موازین برجام/ ترکیه و کشورهای اروپایی نباید با ترامپ همراه شوند عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس مسدود شدن حساب بانکی ایرانیان غیرمقیم را خلاف موازین برجام دانست و گفت: ترکیه و کشورهای اروپایی نباید با سیاست‌های خصمانه ترامپ همراه شوند. https://cdn.icana.ir/d/019/201607109241584372.jpg مسدود,شدن,حساب,بانکی,ایرانیان,خلاف,موازین,برجام/,ترکیه,و,کشورهای,اروپایی,نباید,با,ترامپ,همراه,شوند Icana

ابوالفضل حسن‌بیکی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در واکنش به مسدود شدن حساب بانکی ایرانیان غیر مقیم در شارجه، ترکیه و انگلیس به موجب اجرای قانون کاتسا، گفت: برجام مقرر کرد که همه تحریم‌های گذشته به صورت یکجا برداشته شود اما آمریکایی‌ها علی‌رغم آنکه در این موضوع کوتاهی کردند با تغییر ریاست جمهور و روی کار آمدن دونالد به تکرار اقدامات گذشته از جمله تصویب تحریم‌هایی چون کاتسا پرداختند.

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: تحریم کاتسا همان موارد تحریمی گذشته علیه ایران اما به ظاهر متفاوت از سوی آمریکا تصویب و اجرا شده است، استنباط آمریکایی‌ها در موضوع برجام حرکت رو به جلو است، در واقع آنها مدعی‌اند که جمهوری اسلامی را مجبور به امضای قراردادی کردند که به ضرر ایران هم تمام شده است.

وی افزود: با این حال از تصویب تحریم‌های جدید علیه ایران هم دریغ نکردند، لذا با تصویب قانون کاتسا، اجرای آن و مسدود کردن حساب بانکی ایرانیان غیرمقیم در شارجه، ترکیه و انگلیس مجدد بر خلاف موازین برجام عمل کردندف حال آنکه همراهی کشورهای دیگر به جهت فشار دولتمردان آمریکایی است.

حسن‌بیکی تاکید کرد: کشورهایی چون ترکیه به دلیل همجواری با ایران و سایرین باید نسبت به زورگویی‌های ترامپ پاسخ منفی داده و تحت فرمان آنها قرار نگیرند زیرا بر همگان حمایت آمریکا از داعش و گروه‌های تکفیری در منطقه، تخریب‌ها و بحران اخیر ثابت شده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم اظهارات کیلینتون درباره داعش و استفاده از سربازان آمریکایی و نیابتی برای مقابله علیه مسلمان را یادآور شد و گفت: آمریکایی‌‌ها با وجود تمام فشارها علیه کشورهای منطقه بزرگترین آسیب را متوجه شدند، زیرا داعش علاوه بر سوریه و عراق خطرات و تهدیدهایی برای ترکیه و برخی کشورهای اروپایی نیز داشت.

وی ادامه داد: کشورهای منطقه و اروپایی نباید با ترامپ همراه شوند، زیرا جامعه داخلی ایالات متحده نیز دست به اعتراضاتی علیه رئیس‌جمهور خود زدند لذا انزوای بیش از پیش آسیب بسیار به اقتصاد آمریکا زده است. بنابراین با تبلیغات و تصویب تحریم‎ها به دنبال احیا سیاست و اقتصاد خود هستند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: سازمان ملل نیز باید مانع اقدامات خلاف برجام رئیس جمهور آمریکا شود، هرچند ترامپ بعد از مقاومت‌های جمهوری اسلامی در عرصه بین‌الملل و در ظاهر دیگر به دنبال خروج از برجام نیست اما با فشار به کشورهای همسو و اروپایی به دنبال لطمه زدن به برجام است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet