ایام محرم 1398
1396/09/14 08:29:49
سرویس اقتصادی
وقف‌چی:

نرخ خرید تضمینی تنها سه درصد رشد کرد/دولت به تعهد خود برای پرداخت دیرکرد مطالبات گندم‌کاران عمل نکرده است

عضو کمیسیون کشاورزی، گفت: خرید تضمینی بر اساس نرخ تورم است اما در سال گذشته علی‌رغم صراحت قانونی تنها ۳ درصد نرخ خرید تضمینی افزایش پیدا کرد.
نرخ خرید تضمینی تنها سه درصد رشد کرد/دولت به تعهد خود برای پرداخت دیرکرد مطالبات گندم‌کاران عمل نکرده است عضو کمیسیون کشاورزی، گفت: خرید تضمینی بر اساس نرخ تورم است اما در سال گذشته علی‌رغم صراحت قانونی تنها 3 درصد نرخ خرید تضمینی افزایش پیدا کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201707108307476819.jpg نرخ,خرید,تضمینی,تنها,سه,درصد,رشد,کرد/دولت,به,تعهد,خود,برای,پرداخت,دیرکرد,مطالبات,گندم‌کاران,عمل,نکرده,است Icana

علی وقف‌چی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درخصوص تاثیرات خرید تضمینی گندم، اظهار داشت: یکی از بزرگترین نقص‌های موجود در کشور عدم نگاه عملی به بحث قانون ‌گرایی و قانون است که متاسفانه از متولیان اجرایی و قانون‌گذاری کشور سرچشمه می‌گیرد و به‌ جای آنکه الگوی رعایت قانون باشیم ناقض قانون هستیم.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه خوشبختانه در برنامه ششم توسعه مصوب کرده‌ایم اگر در مدت زمان تعیین شده دولت اقدام به پرداخت مطالبات گندم‌کاران نکند باید با نرخ سود متعارفی که به سپرده‌گذاران تعلق می‌گیرد به کشاورزان سود پرداخت کند، گفت: متاسفانه تا کنون دولت در این زمینه اقداماتی را نداشته و به تعهدات خود عمل نکرده است.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه خرید تضمینی بر اساس نرخ تورم است اما در سال گذشته علی‌رغم صراحت قانونی تنها 3 درصد نرخ خرید تضمینی افزایش پیدا کرد، ادامه داد: در سال جاری نیز تا کنون قیمت خرید تضمینی گندم اعلام نشده، این بحث و مباحث مشابه یکی از بهترین مسائلی است که مردم را به سمت برنامه‌ریزی هدایت می‌کند.

وی در خصوص اینکه میزان قیمت خرید تضمینی و اجرای صحیح آن چه میزان در خودکفایی گندم کشور تاثیرگذار است، اظهار داشت: ما باید به این مسئله توجه کنیم که آیا کشور به این میزان از گندم نیاز دارد یا خیر، امروز باید به کشت گندم کمک کنیم به‌دلیل اینکه قوت قالب مردم و سیاست امروز کشور کشت گندم است و جایگزینی برای آن وجود ندارد، این عدم مدیریت باعث افت تولید و در نتیجه بلاتکلیفی کشاورزان می‌شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet