ایام محرم 1398
1396/09/13 18:18:33
سرویس اجتماعی
مختار:

مناسب سازی معابر مورد غفلت دستگاه های مسئول/ بهبود وضعیت معلولان مستلزم تصویب قانون حمایت از معلولان / بهزیستی از اهرم های قانونی برای مناسب سازی استفاده کند

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: متاسفانه سازمان بهزیستی از اهرم های قانونی خود برای مناسب سازی معابر در جهت سهولت در تردد معلولان استفاده نکرده است.
مناسب سازی معابر مورد غفلت دستگاه های مسئول/ بهبود وضعیت معلولان مستلزم تصویب قانون حمایت از معلولان / بهزیستی از اهرم های قانونی برای مناسب سازی استفاده کند عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: متاسفانه سازمان بهزیستی از اهرم های قانونی خود برای مناسب سازی معابر در جهت سهولت در تردد معلولان استفاده نکرده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606100852102506.jpg مناسب,سازی,معابر,مورد,غفلت,دستگاه,های,مسئول/,بهبود,وضعیت,معلولان,مستلزم,تصویب,قانون,حمایت,از,معلولان,/,بهزیستی,از,اهرم,های,قانونی,برای,مناسب,سازی,استفاده,کند Icana

جلیل مختار درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با یادآوری روز جهانی معلولان با انتقاد از اینکه معابر، اماکن و فضاهای شهری برای تردد معلولان مناسب سازی نشده است، گفت: در برنامه های توسعه، سیاست های کلی نظام و قانون حمایت از حقوق معلولان تمامی دستگاه ها مکلف به رعایت مقررات و قوانین مناسب سازی هستند اما متاسفانه این امر مورد غفلت واقع شده است.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از اینکه سازمان بهزیستی نظارت مناسب را بر مناسب سازی معابر برای سهولت در تردد معلولان ندارد، افزود: مناسب سازی معابر جزو ابتدایی ترین حقوق معلولان است اما در این باره معلولان با مشکلات زیادی مواجه هستند؛ بر اساس قانونی بهزیستی متولی حمایت از حقوق معلولان است و می طلبد با نظارت مناسب  محیط را برای تردد معلولان مناسب سازی کند.

وی ادامه داد: متاسفانه سازمان بهزستی به عنوان متولی از اهرم قانونی برای مناسب سازی معابر و فضاهای شهری استفاده نمی کند بنابراین سازمان های عمرانی، خدمات رسان و اماکن عمومی خود را ملزم به اجرای قانون نمی دانند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، یادآور شد: در این رابطه می طلبد سازمان بهزیستی به عنوان متولی  قوانین و خلاء های قانونی حوزه معلولان را به جد پیگیری کرده و شرح وظایف خود را به درستی انجام دهد.

نماینده مردم آبادان در مجلس دهم، افزود: بهزیستی هر گونه تخلف و سرپیچی از قوانین حوزه معلولان را باید با استفاده از اهرم های قانونی خود پیگیری کرده و طبق قانون با دستگاه هایی که قوانین و دستورالعمل ها را رعایت نمی کنند برخورد کند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه مجلس در تلاش برای تصویب هر چه سریع تر قانون حمایت از حقوق معلولان است، گفت: با تصویب این قانون می توان گامی جدی برای حمایت از معلولان برداشت و شاهد بهبود وضعیت این قشر باشیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet