هفته دفاع مقدس
1396/09/13 17:58:56
سرویس اقتصادی
حسینی کیا مطرح کرد:

سوء استفاده واردکنندگان از توقف ثبت سفارش خودرو/شورای رقابت برخورد کند

عضو هیئت رییسه کمیسیون صنایع مجلس توضیحاتی درباره سوءاستفاده از توقف ثبت سفارش خودرو ارائه داد.
سوء استفاده واردکنندگان از توقف ثبت سفارش خودرو/شورای رقابت برخورد کند عضو هیئت رییسه کمیسیون صنایع مجلس توضیحاتی درباره سوءاستفاده از توقف ثبت سفارش خودرو ارائه داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606108867940948.jpg سوء,استفاده,واردکنندگان,از,توقف,ثبت,سفارش,خودرو/شورای,رقابت,برخورد,کند Icana

جواد حسینی کیا در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به سوءاستفاده برخی واردکنندگان از توقف ثبت سفارش خودرو، گفت: این موضوع نگرانی هایی را در جامعه ایجاد کرده که بر این مبنا کمیسیون صنایع و معادن در راستای نقش نظارتی خود هفته آینده به بررسی این موضوع ورود می کند.

عضو هیئت رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شوری اسلامی، با بیان اینکه ثبت سفارش باید براساس توجه به منافع تولیدات داخلی کشور انجام شود، افزود:کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی پیشنهادی را درباره واردات خودرو مطرح کرد، مبنی بر اینکه ثبت و سفارش ها باید برای از رده خارج کردن خودروهای فرسوده انجام شود که این پیشنهاد خام بوده و نیاز به بررسی و انجام کار کارشناسی بیشتر دارد.

واردات خودرو تنها برای از رده خارج کردن خودروهای فرسوده انجام شود

 نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: براساس پیشنهاد از رده خارج کردن خودروهای فرسوده باید گفته شود چه میزان خودرویی که وارد کشور می شود برای از رده خارج کردن خودروهای فرسوده نیاز است و آیا میزان کنونی کم است یا خیر و برآن اساس خودروهای فرسوده از رده خارج شود و به تولید ملی کمک و ظرفیتی برای خودروهای وارداتی فراهم شود.

وی یادآور شد:بحث فروش و قیمت گذاری خودروهای وارداتی نیازمند نظارت است و کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در راستای اهداف نظارتی خود به این بخش و ساماندهی آن ورود می کند.

عضو هیئت رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شوری اسلامی، با اشاره به اینکه رسالت اصلی قیمت گذاری خودرو بر عهده شورای رقابت است، تصریح کرد: شورای رقابت باید به سرعت به بحث قیمت گذاری خودروهای وارداتی ورود کند تا حق مشتری ضایع نشود و واردکنندگان از شرایط فعلی سوءاستفاده نکنند و هرجا سوءاستفاده شده  برخورد شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet