ایام محرم 1398
1396/09/13 15:15:40
سرویس سیاسی
نانواکناری مطرح کرد؛

تبدیل یمن به تهدیدی برای عربستان/ انزوای حزب المؤتمر با تایید موضوع کشته شدن علی عبدالله صالح

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است انصارالله و ارتش یمن گام مثبت روبه‌جلویی در مبارزه با عربستان و امارات برداشته‌اند که احتمال شکست سعودی را نزدیک می‌کند.
تبدیل یمن به تهدیدی برای عربستان/ انزوای حزب المؤتمر با تایید موضوع کشته شدن علی عبدالله صالح عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است انصارالله و ارتش یمن گام مثبت روبه‌جلویی در مبارزه با عربستان و امارات برداشته‌اند که احتمال شکست سعودی را نزدیک می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201603104711366908.jpg تبدیل,یمن,به,تهدیدی,برای,عربستان/,انزوای,حزب,المؤتمر,با,تایید,موضوع,کشته,شدن,علی,عبدالله,صالح Icana

ولی‌الله نانواکناری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با اشاره به ورود ارتش و انصارالله یمن به فاز نظامی در منطقه و در مقابله با عربستان و امارات گفت: عربستان به حمایت آمریکا و با همدستی امارات و هماهنگی با علی عبدالله صالح رئیس جمهور پیشین یمن اتحاد نامیمونی ایجاد و به یمن ورود پیدا کرد.

نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: اقداماتی که بعد از این ورود صورت گرفت چیزی جز بمباران های ناجوانمردانه نسبت به مردم بی دفاع،‌ زنان و کودکان نبود که ارتش سعودی و امارات به شکلی وحشیانه آنها را به خاک و خون کشیدند.

وی ادامه داد: در این مسیر انصارالله یمن به عنوان جبهه مقاومت در این کشور به دفاع از مردم خود برآمد اما این درگیری ها اثرات منفی در منطقه ایجاد کرد با این حال با اقدامات بازدارنده این هجوم با شکست همراه خواهد بود و اکنون به تهدیدی برای عربستان سعودی تبدیل شده است.

نانواکناری در ادامه تأکید کرد: معتقدیم اگر عربستان از اقدامات نابخردانه خود در یمن دست نکشد حتما مردم این کشور با قدم های ثابت و رو به جلویی که برداشته اند، جواب دندان شکنی خواهد گرفت.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به انتشار خبر کشته شدن رئیس جمهور سابق یمن خاطرنشان کرد: روز به روز چهره خبیث حزب علی عبدالله صالح (المؤتمر) نشان داده می شود و مردم از حمایت از این حزب دست می کشند که با کشته شدن وی نیز حرکت به سمت انزوا سرعت خواهد کرد و در مسیر منحل شدن قرار می گیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet