هفته دفاع مقدس
1396/09/13 15:36:24
سرویس دیگر رسانه‌ها_
جمالی نوبندگانی تاکید کرد:

ناتو و آمریکا تسهیل گر کشت مواد مخدر در افغانستان

عضوکمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه ایران در خط مقدم مقابله با مواد مخدر به نیابت از کشورهای اروپایی مبارزه کرده است، گفت: تولید مواد مخدر در افغانستان با حضور ناتو و نیروهای آمریکایی افزایش یافته است.
ناتو و آمریکا تسهیل گر کشت مواد مخدر در افغانستان عضوکمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه ایران در خط مقدم مقابله با مواد مخدر به نیابت از کشورهای اروپایی مبارزه کرده است، گفت: تولید مواد مخدر در افغانستان با حضور ناتو و نیروهای آمریکایی افزایش یافته است. https://cdn.icana.ir/d/019/201711103725676107.jpg ناتو,و,آمریکا,تسهیل,گر,کشت,مواد,مخدر,در,افغانستان Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ محمدجواد جمالی نوبندگانی در مصاحبه با برنامه زنده "بدون خط خوردگی" رادیو گفت وگوبا اشاره به حضور دکتر علی لاریجانی در اجلاس مبارزه با مواد مخدر در روسیه اظهار کرد:ما درکنار کشور اصلی تولیدکننده مواد مخدر حضور داریم که متاسفانه تولیدات آن با حضور ناتو و نیروهای امریکایی افزایش یافته است.

وی ایران را مسیر انتقال موادمخدر دانست و افزود:در دهه های گذشته جمهوری اسلامی از نظر نیروی انسانی و امکانات مقابله شدیدی با سوداگران مرگ کرده است که در اقتصاد جهانی، پول های کلانی جا به جا می کنند؛ اما اروپا قدرشناسی مناسبی نسبت به ایران انجام نداد.

جمالی با بیان اینکه جمهوری اسلامی در خط مقدم جبهه ی مقابله با مواد مخدر به نیابت از کشورهای اروپایی مبارزه کرده است،ادامه داد:اقتصاد ما در این زمینه ضربه خورد و شهدای بسیاری دادیم اما اروپا حتی نقش مسئولیت پذیرانه  خود را نیز انجام نداده است.

این نماینده مجلس همچنین از تجارب ارزنده کشورمان درکشف مواد مخدر سخن گفت و افزود: جامعه بین الملل باید فارغ از مسائل سیاسی، بصورت واقعی هم افزایی نماید تا جلوی این پدیده که کشورمان و دنیا را تهدید می کند، بایستیم.

جمالی تصریح کرد:آمریکایی ها و ناتو باید با تولید این مواد مبارزه و تعهد خود را بصورت واقعی و رسمی اعلام کنند که سالانه چه میزان جلوی کشت مواد مخدر را گرفته اند و اخباری نیز وجود دارد که از این طریق ارتزاق مالی می شوند!

وی اظهار کرد:برای مبارزه بیولوژیک با مزارع مواد مخدر مشکلی وجود ندارد و ناتو با هواپیما قادر به این کار است اما خود در این صنعت، شریک و سهم هستند که تا این موضوع حل نشود، نمی توان به مبارزه واقعی مطمئن بود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet