ایام محرم 1398
1396/09/14 07:38:12
سرویس اجتماعی
بهادری‌ تأکید کرد:

اختصاص اعتبار 2 میلیارد دلاری از صندوق توسعه ملی برای احیای دریاچه ارومیه/ ساختار مدیریتی ستاد احیا ضعیف است

عضو مجمع نمایندگان استان آذربایجان غربی، با تاکید براینکه با بودجه های سنواتی نمی توان دریاچه ارومیه را احیاء‌کرد، گفت:‌ اختصاص ۱.۵ تا ۲ میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی دراحیاء ‌پرو‍ژه ارومیه کمک کننده است.
اختصاص اعتبار 2 میلیارد دلاری از صندوق توسعه ملی برای احیای دریاچه ارومیه/ ساختار مدیریتی ستاد احیا ضعیف است عضو مجمع نمایندگان استان آذربایجان غربی، با تاکید براینکه با بودجه های سنواتی نمی توان دریاچه ارومیه را احیاء‌کرد، گفت:‌ اختصاص 1.5 تا 2 میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی دراحیاء ‌پرو‍ژه ارومیه کمک کننده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201712106768175561.jpg اختصاص,اعتبار,2,میلیارد,دلاری,از,صندوق,توسعه,ملی,برای,احیای,دریاچه,ارومیه/,ساختار,مدیریتی,ستاد,احیا,ضعیف,است Icana

سید هادی بهادری درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درخصوص اظهارات رییس سازمان محیط زیست مبنی براینکه دریاچه ارومیه با بودجه های سنواتی احیا نمی شود، گفت:‌ این گفته رییس سازمان محیط زیست تا حدودی قابل قبول است، البته می توان به جای بودجه سنواتی از 3 جایگزین برای احیاء دریاچه ارومیه استفاده کرد.

نماینده مردم ارومیه درمجلس شورای اسلامی، افزود:‌ درگام اول می توان با مجوز مقام معظم رهبری از صندوق توسعه ملی اعتباری را برای احیاء دریاچه ارومیه درنظرگرفت، به عنوان مثال حدود 1.5 تا 2 میلیارد دلار مانند طرح اشتغالزایی روستایی به احیاء‌ این دریاچه اختصاص داد؛ بنابراین با این روش می توان از اتلاف وقت درجهت تامین منابع با هدف بودجه ریزی برای احیاء‌ دریاچه ارومیه جلوگیری کرد.

وی با بیان اینکه می توان از فاینانس خارجی نیز دراین پروژه استفاده کرد، تصریح کرد:‌ درحال حاضر فاینانس خارجی آماده بوده و تا 4 میلیارد دلار برای احیاء‌ دریاچه ارومیه ازطریق فاینانس خارجی با نرخ سود پایین اعلام آمادگی شده است، ضمن اینکه می توان از مشارکت مردم و ایجاد یک صندوق مردمی برای احیاء‌ دریاچه ارومیه نیز بهره برداری کرد.

بهادری با اشاره به اینکه می توان از کمک مردم درمقابله با بحران دریاچه ارومیه استفاده کرد، گفت:‌ مشکلات این دریاچه کمتر از بحران هایی نظیر زلزله نیست، بنابراین افزایش ریزگردها و خشکسالی های موجود دراین منطقه متاسفانه دامان حدود 14 میلیون نفر را می گیرد؛ این درحالی است که هم اکنون بودجه برای رفع مشکلات دریاچه ارومیه از دومحل اعتبارات ماده 10 و 12 مدیریت بحران و بودجه های سنواتی تامین می شود.

این نماینده مردم درمجلس دهم، با بیان اینکه با بودجه های کوچک و جزیی نمی توان پرو‍ژه بزرگی مانند دریاچه ارومیه را به پایان برد، افزود:‌ مهم ترین روش برای تامین منابع احیاء‌ دریاچه صندوق توسعه ملی است، به هرحال درسال جاری سهمیه صندوق از محل فروش نفت 30 درصد شده است؛ بنابراین می توان از منابع این صندوق برای احیاء‌ دریاچه ارومیه استفاده کرد، متاسفانه احیاء‌ ارومیه دریکسال اخیر تنزل پیدا کرده و طراز دریاچه نسبت  به سال گذشته 20 سانتی متر افت کرده است.

عضو مجمع نمایندگان استان آذربایجان غربی، با بیان اینکه بدون اختصاص منابع نمی توان پرو‍ژه ارومیه را ادامه داد، تصریح کرد:‌ دراحیاء‌ دریاچه 3 مشکل نبود بودجه ، فرهنگ سازی دربدنه مردم و تضعیف ساختار مدیریتی ستاد احیاء‌ دریاچه ارومیه وجود دارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet