هدر موبایل
1396/09/13 16:49:42
سرویس استان ها
همتی خبرداد:

منطقه ویژه فناوری در مرکز استان سمنان تصویب شد

از تصویب ایجاد منطقه ویژه فناوری در مرکز استان سمنان خبرداد و گفت:منطقه ویژه فناوری و منطقه ویژه اقتصادی درکنار هم می تواند باعث رشد و شکوفایی منطقه شود و ما می توانیم یک الگو باشیم.
منطقه ویژه فناوری در مرکز استان سمنان تصویب شد از تصویب ایجاد منطقه ویژه فناوری در مرکز استان سمنان خبرداد و گفت:منطقه ویژه فناوری و منطقه ویژه اقتصادی درکنار هم می تواند باعث رشد و شکوفایی منطقه شود و ما می توانیم یک الگو باشیم. https://cdn.icana.ir/d/019/201703102276916146.jpg منطقه,ویژه,فناوری,در,مرکز,استان,سمنان,تصویب,شد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ احمدهمتی در آئین افتتاح سومین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی استان سمنان در دانشگاه پیام نور سمنان از ایمان و علم به عنوان دو شاخصه مهم برای رسیدن کشور به جایگاه رفیع دانست و اظهار کرد: در کشورهای توسعه یافته نظم، وجدان کاری، جدیت در کار، توجه به منافع مردم از درصد بالایی برخوردار است و دروغ درصد بسیار کمی را در جامعه شامل می شود.

نماینده مردم سمنان مهدیشهر و سرخه درمجلس به روایت تاریخ، احادیث و آیات متعدد بر علاقه ایرانیان به علم آموزی تاکید کرد و اظهار داشت؛ آیا جایگاه کشور ما از نظر علمی، جایگاه کار، فساد اداری و... جایگاه مناسبی است؟ قطعا نیست و سهم ما از اقتصاد جهانی نامطلوب است.

وی در ادامه گفت: آنچه که باید اضافه کنیم این است که ما قدر منابع طبیعی خودمان و منابع انسانی خودمان را نمی دانیم.

عضو فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی به میزان فرار مغزها از کشور اشاره کرد و اظهار داشت: چقدر حساس می شوید وقتی می شنوید سالانه 150 هزار نخبه از کشور ما مهاجرت می کنند؟ یا ارزش پولی ملی در کمتر از 4 دهه به یک ششصدم رسیده است؟ نباید به راحتی از کنار این آمارها رد شویم.

همتی به بهبود شرایط علمی در سالهای اخیر اشاره کرد و گفت: زمانی تصمیمات تریبونی داشتیم و 30% مصوبات دولتهای قبلی بدلیل خلاف بودن در کمیسیون انطباق رد می شد و حتی پس از ارجاع مجدد به دولت اصلاح نمی شد اما در حال حاضر حدود 3% تصمیمات دولت خلاف مقررات است که پس از رد شدن در کمیسیون انطباق اصلاح و در نهایت تصویب می شود.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه استان سمنان از بعد علمی و پژوهشی جایگاه خوبی در کشور دارد تصریح کرد: استان سمنان بیش از سه برابر میانگین کشور به نسبت جمعیت خود دانشجو، استاد و مدرس دانشگاه، دانش‌آموز و فرهنگی دارد و این آمار زمینه را برای توسعه پژوهش در این استان فراهم می‌کند.

همتی در ادامه از تصویب ایجاد منطقه ویژه فناوری در مرکز استان سمنان خبر داد و اظهار داشت: یک خبر ویژه هم خدمت شما دارم که پس از تلاشهای بسیار زیاد توانستیم مصوبه منطقه ویژه فناوری سمنان را که کار بسیار بزرگی بود بگیریم و منتظر ابلاغ آن هستیم.

وی در ادامه تاکید کرد: منطقه ویژه فناوری و منطقه ویژه اقتصادی در کنار هم می تواند باعث رشد و شکوفایی منطقه شود و ما می توانیم یک الگو باشیم.

همتی در پایان از همه دست اندرکاران این نمایشگاه، استاندار محترم، معاون استاندار، رییس پارک علم و فناوری و تمامی مسئولین جهت حضور و برگزاری این مراسم تقدیر و تشکر کرد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet