ایام محرم 1398
1396/09/13 16:21:39
سرویس دیگر رسانه‌ها_
خضری:

سازمان برنامه و بودجه به تعهدات خود درباره دختران شین‌آباد عمل نمی‌کند

نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس گفت: سازمان برنامه و بودجه طبق تعهد و قول خود قرار بود هر سال یک میلیارد برای هزینه درمان دختران شین آباد در نظر بگیرد، اما متأسفانه به جز سال اول که یک میلیارد و خرده‌ای پرداخت شد دیگر پرداختی در این رابطه وجود نداشت.
سازمان برنامه و بودجه به تعهدات خود درباره دختران شین‌آباد عمل نمی‌کند نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس گفت: سازمان برنامه و بودجه طبق تعهد و قول خود قرار بود هر سال یک میلیارد برای هزینه درمان دختران شین آباد در نظر بگیرد، اما متأسفانه به جز سال اول که یک میلیارد و خرده‌ای پرداخت شد دیگر پرداختی در این رابطه وجود نداشت. https://cdn.icana.ir/d/019/201710109372309073.jpg سازمان,برنامه,و,بودجه,به,تعهدات,خود,درباره,دختران,شین‌آباد,عمل,نمی‌کند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ رسول خضری نماینده مردم سردشت و پیرانشهر با اشاره به روند درمان دختران شین‌آباد گفت: وزارت «بهداشت، درمان و آموزش پزشکی» برای بیمارستان حضرت فاطمه(س) - تهران -  جهت فرآیند درمانی دختران شین‌آباد مبلغی را در نظر گرفته بود، اما متاسفانه سازمان برنامه و بودجه مقداری در جهت تامین این مبلغ به تعهد خود عمل نکرد.

وی افزود: سازمان برنامه و بودجه طبق تعهد و قول خود قرار بود هر سال یک میلیارد برای هزینه درمان دختران شین آباد در نظر بگیرد، اما متأسفانه به جز سال اول که یک میلیارد و خرده‌ای پرداخت شد دیگر پرداختی در این رابطه وجود نداشت.

عضو «کمیسیون اجتماعی» مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: ما انتظار داریم سازمان برنامه و بودجه این موضوع را به طور جدی مورد بررسی قرار دهد و اعتبارات لازم را جهت درمان و معاینات پزشکی دختران شین آبادی تأمین کند.

خضری اضافه کرد :تعهدات سازمان برنامه و بودجه درباره هزینه درمان دختران شین آباد، سال ۹۳ پرداخت شد و متاسفانه این فرآیند دیگر انجام نشد و در طی این سه سال، ریالی جهت هزینه درمان به این کودکان تعلق نگرفت.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر پیشتر به خبرنگار میزان گفته بود: متأسفانه ۹۹ درصد از بودجه وزارت آموزش و پرورش مشمول پرداخت حقوق و امور جاری می‌شود و تنها ۱ درصد از این منابع به بخش عمرانی اختصاص پیدا می‌کند و با ۱ درصد هم کار زیادی پیش نمی‌رود و در حال حاضر دو سوم از برنامه نوسازی و ایمن‌سازی مدارس توسط خیرین مدرسه‌ساز انجام می‌شود و تنها یک سوم آن را دولت تقبل می‌کند.

به گزارش میزان؛ ساعت ۷:۳۰ دقیقه صبح روز چهارشنبه ۱۵ آذر ۹۱، بخاری نفتی کلاس دانش‌آموزان چهارم دبستان مدرسه «انقلاب اسلامی» روستای «شین آباد» از توابع پیرانشهر استان آذربایجان غربی آتش گرفت و متاسفانه تعدای از دانش آموزان فوت کردند و تعدادی نیز دچار سوختگی شدید شدند که همچنان از تبعات ناشی از این حادثه رنج می‌برند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet