ایام محرم 1398
1396/09/13 17:37:25
سرویس دیگر رسانه‌ها_
شمخانی در دیدار با رییس مجلس اعلای اسلامی عراق:

مردم عراق ثابت کردند امنیت خریدنی نیست/ انحلال حشدالشعبی توطئه است

دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: مردم عراق ثابت کردند امنیت خریدنی نیست و به جای اعتماد به قدرتهای خارجی، با اتکا به بسیج مردمی بر اساس فتوای مرجعیت، بر بزرگترین تهدیدات امنیتی فائق شدند.
مردم عراق ثابت کردند امنیت خریدنی نیست/ انحلال حشدالشعبی توطئه است دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: مردم عراق ثابت کردند امنیت خریدنی نیست و به جای اعتماد به قدرتهای خارجی، با اتکا به بسیج مردمی بر اساس فتوای مرجعیت، بر بزرگترین تهدیدات امنیتی فائق شدند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606101562285135.jpg مردم,عراق,ثابت,کردند,امنیت,خریدنی,نیست/,انحلال,حشدالشعبی,توطئه,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از دبیر خانه شورای عالی امنیت ملی، شیخ همام حمودی رییس مجلس اعلای اسلامی عراق و نایب رییس پارلمان این کشور بعداز ظهر امروز (دوشنبه) با دریابان علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار و در خصوص مناسبات دوجانبه و تحولات منطقه گفتگو کرد.

شمخانی با اشاره به پایان حکومت خودخوانده داعش ، پاکسازی عراق از لوث گروه های تروریستی -تکفیری  را به ملت، دولت و ارتش عراق تبریک گفت و تاکید کرد: نبرد با داعش در عرصه امنیتی، فرهنگی و اعتقادی همچنان ادامه دارد و  برای نابودی ریشه های تفکر داعش ساز که مورد حمایت برخی کشورهای منطقه است  باید مقابله مستمرو همه جانبه همچنان ادامه یابد.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی اضافه کرد: صبر و ایستادگی مردم عراق و دلاوری های ارتش، نیروهای امنیتی ومردمی به ویژه حشدالشعبی موجب شدتا با وجود ناخشنودی برخی کشورها ،بزرگترین تهدید منطقه نابود شود .

امیر دریابان شمخانی همصدایی رییس جمهور یک کشور غربی با رژیم صهیونیستی  و تاکید بر انحلال حشدالشعبی را نشان دهنده تدارک توطئه ای جدید برای بازگشت ناامنی و تروریسم به منطقه ذکر کرد واظهار داشت: مطمئنیم هوشمندی مسئولان عراق و به ویژه نمایندگان پارلمان این کشور  اجازه به ثمر نشستن توطئه بیگانگان برای لطمه زدن به انسجام و امنیت داخلی این کشور را نمی دهد و به طور قطع با این فتنه ها مقابله خواهد شد.

وی افزود: بخش مهمی از بحران های منطقه با هدایت و طراحی آمریکا و رژیم صهیونیستی و با هدف حفظ امنیت حاکمان کودک کش تل آویو و فروش بیشتر تسلیحات نظامی شکل می گیرد لیکن مردم عراق ثابت کردند امنیت خریدنی نیست و به جای اعتماد به قدرتهای خارجی با اتکا به خود و بسیج مردمی شکل گرفته بر اساس فتوای مرجعیت می توانند بر بزرگترین تهدیدات امنیتی فائق شده و به پیروزی دست یابند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، وحدت سرزمینی و یکپارچگی ملی در عراق را ضامن ثبات، امنیت و حفظ منافع همه اقوام و طوایف عراق دانست و تصریح کرد: همکاری نزدیک میان کشورهای قربانی تروریسم در منطقه به منظور مقابله نظامی، امنیتی و فرهنگی با تروریسم ضرورتی اجتناب ناپذیر و عاملی بازدارنده در مسیر شکل گیری مجدد تروریسم خواهد بود.

دبیر شورای عالی امنیت ملی با تجلیل از نقش پارلمان و نمایندگان منتخب ملت عراق در مقابله با حرکت های تجزیه طلبانه و مخل وحدت سرزمینی گفت: با همکاری پارلمان ها و مجالس کشورهای اسلامی می توان صدای مظلومیت مردم یمن و بحرین را به گوش جهانیان رساند و سازمان های بین المللی را برای متوقف سازی خشونت ها و دخالت های خارجی وادار به اقدام واقعی و اثرگذار کرد.

شیخ همام حمودی رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق نیز در این دیدار با تقدیر از نقش ارزشمند جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با گروه های تروریستی در عراق و منطقه تاکید کرد؛ ما علی رغم مشکلات اقتصادی و امنیتی پیروزی های زیادی به دست آوردیم و این روند را با کمک متحدان واقعی خود ادامه خواهیم داد.

شیخ حمودی با رد دخالت های مقامات غربی در امور داخلی عراق خاطر نشان ساخت؛ اگر نیروهای فداکار مقاومت مردمی در عراق نبودند، تروریستهای داعش اکنون در قلب پاریس خیمه زده بودند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet