ایام محرم 1398
1396/09/13 17:53:48
سرویس سیاسی
جمالی نوبندگانی با اشاره به کشته شدن علی عبدالله صالح:

عبدالله صالح نیروی مستقیم آمریکا و عربستان بود/نابودی دیکتاتورها جزء قوانین نانوشته است

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: تمامی دیکتاتورها مانند صدام حسین، قذافی و انورسادات سرنوشتی مانند علی عبدالله صالح داشته و باید این موضوع را جزو قانون نانوشته دیکتاتورها قلمداد کرد.
عبدالله صالح نیروی مستقیم آمریکا و عربستان بود/نابودی دیکتاتورها جزء قوانین نانوشته است عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: تمامی دیکتاتورها مانند صدام حسین، قذافی و انورسادات سرنوشتی مانند علی عبدالله صالح داشته و باید این موضوع را جزو قانون نانوشته دیکتاتورها قلمداد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606102330892098.jpg عبدالله,صالح,نیروی,مستقیم,آمریکا,و,عربستان,بود/نابودی,دیکتاتورها,جزء,قوانین,نانوشته,است Icana

محمدجواد جمالی نوبندگانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در مورد خبر کشته شدن علی عبدالله صالح، گفت: سوابق منفی بسیاری از وی در زمان تصدی اش بر ریاست جمهوری یمن مانند حمایت از اقدامات صدام حسین و بسیج نیروهای یمنی علیه جمهوری اسلامی در زمان جنگ تحمیلی وجود دارد.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه علی عبدالله صالح نیروی مستقیم آمریکا و عربستان بود، افزود: مبارزات بهار عربی در یمن نیز در واقع علیه وی رخ داد و حتی در برهه ای از زمان مورد حمله قرار گرفت و زخمی شد.

وی ادامه داد: علی عبدالله صالح برای سوء استفاده از شرایط به وجود آمده در کنار حوثی ها قرار گرفت، اما به عربستان، آمریکا و نیروهای بعثی عراق وابستگی  داشت و با توجه به سوابق سوء در مدیریت یمن به هیچ وجه مورد تایید نبود.

جمالی نوبندگانی افزود: اگر کشته شدن وی مورد تایید قرار بگیرد و صحت داشته باشد باید گفت که تمامی دیکتاتورها مانند صدام حسین، قذافی و انورسادات چنین سرنوشتی داشته و باید این موضوع را جزو قانون نانوشته دیکتاتورها قلمداد کرد.

نماینده مردم فسا در مجلس دهم، تصریح کرد: عربستان بر روی علی عبدالله صالح به عنوان سرکرده گروه کنگره حساب باز کرده بود و مدام شعار می دادند که ایشان را فراری و رییس جمهور مستعفی لقب ندهید و این موضوع هم نشانه بی تجربگی حاکمان جدید سعودی  بوده که عمق مسائل را درک نمی کنند.

نماینده مردم فسا در مجلس دهم، یادآور شد: پیام کشته شدن علی عبدالله صالح این است که سعودی ها باید به درک صحیحی از مسائل جهان، منطقه و به ویژه مردم یمن برسند و به حرف پدربزرگ خود، ملک عبدالعزیز گوش فرا دهند که در وصیت خود تاکید کرده با مردم یمن درگیر نشوید؛ در حال حاضر هم دیر نشده و باید دست از کشتار، کودک کشی و انشار بیماری های مهیبی مانند وبا و دیفتری که مردم یمن را با مشکلات زیادی مواجه نموده است برداشته و با همسایگان روابط بهتری داشته باشند و از سر تکبر و خودخواهی به دنبال ایجاد روابط نباشند و باید بپذیرند که ملت های منطقه بیدار شدند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet