ایام محرم 1398
1396/09/13 18:08:18
سرویس دیگر رسانه‌ها_
جمالی نوبندگانی:

فرانسه هم‌پیمان استراتژیک آمریکا و رژیم‌صهیونیستی است

دبیر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به مداخلات فرانسه در منطقه غرب آسیا، گفت: «فرانسه» هم‌پیمان استراتژیک آمریکا و رژیم‌صهیونیستی است.
فرانسه هم‌پیمان استراتژیک آمریکا و رژیم‌صهیونیستی است دبیر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به مداخلات فرانسه در منطقه غرب آسیا، گفت: «فرانسه» هم‌پیمان استراتژیک آمریکا و رژیم‌صهیونیستی است. https://cdn.icana.ir/d/019/201611100372648412.jpg فرانسه,هم‌پیمان,استراتژیک,آمریکا,و,رژیم‌صهیونیستی,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ محمدجواد جمالی نوبندگانی دبیر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در خصوص مداخلات اروپا و فرانسه در منطقه غرب آسیا اظهار داشت: اروپا در برجام تعهداتی را پذیرفت که نه تنها عملیاتی نشد بلکه به ادامه بیان موضع‌گیری‌های سیاسی خود علیه ایران نیز پرداخت.

 وی افزود: آنان در برجام به دنبال تامین منافع خودشان بودند و متاسفانه یک خوش‌بینی بیش از حد نیز در کشور ما نسبت به اروپا وجود دارد.

 جمالی نوبندگانی با تاکید بر اینکه اروپا و آمریکا متحدان استراتژیک هستند، گفت: در غرب کارها تقسیم شده است و هر کدام پیگیری پرونده‌ای را بر عهده دارند. فرانسه بحث مداخله در منطقه غرب آسیا و مهار توان موشکی ایران را بر عهده دارد؛ همان‌گونه که کانادا موضوع حقوق بشر را برای مداخله در دیگر کشورها و اعمال فشار بر آنان پیگیری می‌کند.

 دبیر کمیسیون امنیت ملی مجلس خاطرنشان کرد: فرانسه در برجام نیز نقش پلیس بد را بازی کرد و امروز آن سیاست‌ها را در مسائل منطقه‌ای دنبال می‌کند.

 وی ادامه داد: موگرینی نیز که می‌گفت برجام باید بماند، عنوان کرده است که خوب بود در برجام مسائل منطقه‌ای نیز گنجانده می‌شد؛ لذا به عقیده بنده اروپا و فرانسه به دنبال محدود کردن جمهوری اسلامی ایران هستند. آمریکا نیز با محدودسازی برجام به دنبال تهی‌سازی آن است.

 جمالی نوبندگانی گفت: اروپا طی دو سال بعد از اجرای برجام قدم‌های موثر و مفیدی برنداشته و بیشتر لفاظی کرده است. فرانسه یکی از بازیگرانی است که نقش پلیس بد را بازی کرده و می‌کند و مهم هم نیست که چه کسی در این کشور سر کار باشد.

به گزارش دفاع پرس؛ وی در پایان با یادآوری مداخلاتی که فرانسه در منطقه داشته و دارد، این کشور را هم‌پیمان استراتژیک آمریکا و رژیم‌صهیونیستی خواند و تاکید کرد: فرانسه همچنین به دنبال تامین امنیت رژیم صهیونیستی است./

 پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet