ایام محرم 1398
1396/09/13 18:24:32
سرویس استان ها
امیرآبادی‌فراهانی:

در تخصیص حقابه‌ها به قم اجحاف شده است/ ضرورت پیگیری جدی این مسأله

عضو هیأت رئیسه و نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت: در تخصیص حقابه تالاب‌ها و رودخانه‌های استان قم به این استان اجحاف شده است و این مسأله باید با جدیت پیگیری شود.
در تخصیص حقابه‌ها به قم اجحاف شده است/ ضرورت پیگیری جدی این مسأله عضو هیأت رئیسه و نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت: در تخصیص حقابه تالاب‌ها و رودخانه‌های استان قم به این استان اجحاف شده است و این مسأله باید با جدیت پیگیری شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201610107216740009.jpg در,تخصیص,حقابه‌ها,به,قم,اجحاف,شده,است/,ضرورت,پیگیری,جدی,این,مسأله Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ احمد امیرآبادی فراهانی در دیدار مدیرکل و معاونان این اداره کل اظهار داشت: محیط زیست از مهمترین مسائل امروز کشورمان است که باید هرچه بیشتر از سوی همه مردم و مسؤولان مورد توجه قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه در تخصیص حقابه تالاب ها و رودخانه های استان قم به این استان اجحاف شده است، خاطرنشان کرد: بحران دریاچه نمک بسیار فراتر از دریاچه ارومیه است و در صورت عدم توجه و رسیدگی، بیش از 25 درصد جمعیت کشور و چند استان از جمله پایتخت را با معضل گرد و غبار مواجه خواهد کرد.

نماینده مجلس شورای اسلامی حل بحران دریاچه نمک را نیازمند عزم و اراده ملی دانست و گفت: دریاچه نمک منشاء گرد و غبار داخلی در مرکز کشور است و دولت و سازمان حفاظت محیط زیست باید برای برطرف کردن این بحران اهتمام جدی داشته و هرچه سریعتر راهکار مناسب اتخاذ کنند.

وی با بیان اینکه واحدهای صنعتی در استان قم باید متناسب با امکانات و اقلیم خشک این استان راه اندازی شود، تصریح کرد: هیچ چیز مهمتر از سلامت مردم و جامعه نیست و باید بر اساس قوانین و ضوابط زیست محیطی با صنایع آلاینده مقابله شود و در این جهت نباید تبعیض وجود داشته باشد.

امیرآبادی بر ضرورت حمایت از واحدهای صنعتی برای برطرف کردن آلایندگی ها در جهت حمایت از تولید و کسب و کار تأکید کرد و گفت: سازمان حفاظت محیط زیست دارای جایگاه حاکمیتی است و همه باید به نظرات تخصصی آنها احترام بگذارند و هرکجا سلامت و منافع مردم در میان باشد باید ایستادگی کنیم و نمایندگان مردم نیز حمایت خواهند کرد.

وی در پایان با بیان اینکه صنایع آلاینده و تعدادی از دامداری های باقیمانده باید از پیرامون شهر قم منتقل شده و مشکلات فاضلاب شهرک پردیسان نیز برطرف شود، خاطرنشان کرد: اعتبارات سازمان حفاظت محیط زیست بسیار اندک است و باید تلاش کنیم تا این اعتبارات به صورت ملی و استانی افزوده شود.

استفاده از فاضلاب تصفیه شده تهران بهترین جایگزین برای احیای دریاچه نمک و دشت مسیله است

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم نیز در این دیدار، عنوان کرد: در شرایط کنونی استفاده از فاضلاب های تصفیه شده استان تهران بهترین جایگزین برای حقابه های رودخانه های قم برای احیای دریاچه نمک و دشت مسیله و مقابله با معضل گرد و غبار است.

تورج همتی گفت: سازمان حفاظت محیط زیست تا کنون در تخصیص امکانات و اعتبارات متناسب با جایگاه حاکمیتی و اهمیت وظایف و تکالیف آن مورد توجه قرار نگرفته است.

وی بر ضرورت جلب مشارکت عمومی جامعه برای برطرف کردن معضلات و چالش های زیست محیطی در کشور تأکید کرد و گفت: برنامه ریزی ها و تصمیم گیری ها در کشور باید بر اساس آمایش سرزمینی و بایدها و نبایدهای زیست محیطی بوده و مرزبندی های سیاسی و جغرافیایی در آن نقشی نداشته باشد.

به گزارش ایسنا، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم با اشاره به کمبود شدید منابع آبی، قطع حقابه ها و خشکسالی گسترده در استان خاطرنشان کرد: باید راهکارهای برطرف کردن مشکلات و چالش های زیست محیطی استان قم را به خوبی مورد شناسایی قرار داده و برای عملیاتی کردن آنها از همه امکانات و ظرفیت‌های دستگاه‌های اجرایی بهره‌مند شویم و اعتبارات لازم در این جهت تخصیص داده شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet