ایام محرم 1398
1396/09/13 21:15:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
قاسمی خبر داد:

اعتراض رسمی ایران به آمریکا برای قتل جوان ایرانی

سخنگوی وزارت خارجه کشورمان گفت: جمهوری اسلامی ایران برای قتل جوان ایرانی رسما به دولت آمریکا اعتراض کرد.
اعتراض رسمی ایران به آمریکا برای قتل جوان ایرانی سخنگوی وزارت خارجه کشورمان گفت: جمهوری اسلامی ایران برای قتل جوان ایرانی رسما به دولت آمریکا اعتراض کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201702107517874878.jpg اعتراض,رسمی,ایران,به,آمریکا,برای,قتل,جوان,ایرانی Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت از اداره کل دیپلماسی رسانه ای وزارت امور خارجه، بهرام قاسمی افزود: وزارت امور خارجه مراتب اعتراض رسمی جمهوری اسلامی ایران درخصوص قتل «بیژن قیصر» جوان 25 ساله ایرانی در آمریکا را به دولت آن کشور ابلاغ کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه اظهار کرد: این اقدام در دیدار مدیرکل آمریکای وزارت امورخارجه با سفیر سوئیس- حافظ منافع آمریکا در تهران- و با تسلیم یک یادداشت رسمی به دولت آمریکا انجام شد.

قاسمی بیان کرد: در این یادداشت رسمی با اشاره به اقدام خشونت آمیز و غیرقابل قبول پلیس آمریکا در تیراندازی به بیژن قیصر، شهروند غیرمسلح ایرانی که منجر به فوت وی در روزدوشنبه 6 آذر 1396 در شهر مک لین در ایالت ویرجینیای آمریکا شد، خواستار توضیح رسمی دولت آمریکا و روشن شدن ابعاد این حادثه تأسف بار و غیرقانونی شده و از آن دولت خواسته شده است عوامل این اقدام را مورد پیگیری قضایی قرار داده و خسارات وارده را جبران نماید.

به گزارش ایرنا، سخنگوی وزارت امور خارجه همچنین اضافه کرد: سفیر سوئیس نیز در این دیدار ضمن اعلام اینکه موضوع را بلافاصله به مقامات مسئول در دولت آمریکا منتقل خواهد کرد، گفت نتیجه را به اطلاع وزارت امورخارجه کشورمان خواهد رساند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet