ایام محرم 1398
1396/09/13 23:00:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
محمدی تاکید کرد:

لزوم انتقال توانمندی‌‌های سازمان اوقاف به اوقاف افغانستان

رئیس سازمان اوقاف با بیان اینکه باید ظرفیت، توانمندی‌ها و دستاوردهای سازمان اوقاف پس از شناسایی به مجموعه اوقاف افغانستان منتقل شود، بر ضرورت حفظ وحدت و همدلی مسلمانان تاکید کرد.
لزوم انتقال توانمندی‌‌های سازمان اوقاف به اوقاف افغانستان رئیس سازمان اوقاف با بیان اینکه باید ظرفیت، توانمندی‌ها و دستاوردهای سازمان اوقاف پس از شناسایی به مجموعه اوقاف افغانستان منتقل شود، بر ضرورت حفظ وحدت و همدلی مسلمانان تاکید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201711106623069018.jpg لزوم,انتقال,توانمندی‌‌های,سازمان,اوقاف,به,اوقاف,افغانستان Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از سازمان اوقاف، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی در دیدار با وزیر ارشاد، حج و اوقاف افغانستان در محل سازمان اوقاف اظهار کرد: حفظ اتحاد بین مسلمانان از اوجب واجبات است.

وی افزود: در طول تاریخ ایجاد تفرقه بین  شیعه و سنی از عوامل شکست مسلمانان بوده است و کسانی‌ که این تفرقه را مطرح می‌کنند، دشمن دین و قرآن هستند.

رئیس سازمان اوقاف عنوان کرد: نظام جمهوری اسلامی ایران از زمان رهبری امام راحل تاکنون بر حفظ اتحاد تاکید داشته و این را در عمل با حمایت‌هایش از شیعه و سنی ثابت کرده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی افزود: جمهوری اسلامی ایران در حالی ‌که از شیعیان لبنان حمایت می‌کند از مردم مظلوم سنی و شیعه افغاستان و اهل سنت در غزه و فلسطین هم حمایت کرده است بطوریکه مردم غزه بر روی دیوارهای شهر خود از ایران تشکر می‌کردند.

وی با اشاره به اینکه سیاست جمهوری اسلامی ایران دفاع از مظلومان دنیا چه شیعه و سنی و چه مسلمان و غیر مسلمان است، تاکید کرد: این دفاع و  حمایت را در عمل نشان داده‌ایم.

رئیس سازمان اوقاف گفت: ما مسلمانان جایی شکست می‌خوریم که بین‌مان تفرقه ایجاد شود و جایی موفق شده‌ایم که بین‌مان اتحاد و وحدت ایجاد شده است.

 وی تصریح کرد: ضرورت دارد که مسلمانان در هر نقطه‌ای از دنیا با بصیرت و اگاهی نگذارند، بین‌شان تفرقه ایجاد شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی با بیان اینکه در چند سال گذشته آمریکا از داعش حمایت کرده است، تاکید کرد: دشمنان از جمله روسای جمهور آمریکا با صحبت‌های مختلف اعتراف کرده‌اند که به دنبال منافع خودشان هستند و فقط منافع اقتصادی، اجتماعی، سیاسی خودشان اهمیت دارد.

وی با اشاره به اینکه آمریکایی‌ها چند سال است به مردم افغانستان اعم از شیعه و سنی ظلم می‌کنند، افزود: آنها جنایتهای مختلفی مثل قتل عام مردم در جشن عروسی و مسجد را انجام داده‌اند.

رئیس سازمان اوقاف یادآور شد: لازم است با بصیرت، آگاهی و توجه به سفارشات قرآن اتحاد، همدلی و وحدتمان را حفظ کنیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی عنوان کرد: سازمان اوقاف سه ماموریت فعالیتهای قرآنی، اداره کردن اماکن مذهبی اعم از بقاع متبرکه و مساجد و اداره کردن موقوفات را انجام می‌دهد.

وی ادامه داد: به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، امام راحل، خون شهیدان و مقام معظم رهبری و تاکیدات ایشان، فعالیت‌های خوبی در اوقاف انجام گرفته است.

رئیس سازمان اوقاف گفت: اوقاف ایران اسلامی آمادگی انتقال تجارب را به طرف افغانستانی دارد و آماده امضای تفاهم‌نامه و ارتقای همکاری‌ در حوزه‌های قرآنی، اوقافی و بقاع متبرکه هستیم.

به گزارش تسنیم، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی خاطرنشان کرد: باید کارگروه‌هایی متشکل از کارشناسان در حوزه‌های مختلف تشکیل شود و ظرفیت‌، توانمندی‌ها و دستاوردها شناسایی شود  و به مجموعه اوقاف افغانستان منتقل شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet