ایام محرم 1398
1396/09/14 03:00:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_

حریری به دیدار سران گروه بین‌المللی حمایت از لبنان می‌رود

دیپلمات‌های آگاه اعلام کردند که نخست‌وزیر لبنان روز جمعه در پاریس با گروهی از سران کشورهای عضو «گروه بین‌المللی حمایت از لبنان» دیدار می‌کند.
حریری به دیدار سران گروه بین‌المللی حمایت از لبنان می‌رود دیپلمات‌های آگاه اعلام کردند که نخست‌وزیر لبنان روز جمعه در پاریس با گروهی از سران کشورهای عضو «گروه بین‌المللی حمایت از لبنان» دیدار می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201602103976756004.jpg حریری,به,دیدار,سران,گروه,بین‌المللی,حمایت,از,لبنان,می‌رود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، به نقل از خبرگزاری رویترز، سه منبع دیپلمات اعلام کردند، سعد حریری، نخست‌وزیر لبنان روز جمعه با وزیران چندین کشور پرنفوذ درباره راهکارهای ایجاد ثبات در کشورش دیدار و گفت‌وگو می‌کند.

دیپلمات‌های عربی و اروپایی گفته‌اند، حریری در نشست گروه بین‌المللی حمایت از لبنان که متشکل از انگلیس، چین، فرانسه، روسیه و آمریکا است، شرکت می‌کند.

حریری در اوایل نوامبر در جریان سفرش به عربستان از سمت خود کناره‌گیری کرد و پس از مدتی اقامت در ریاض به بیروت بازگشت و گفت که ممکن است از استعفای خود صرف‌نظر کند.

یک دیپلمات اروپایی درباره دیدار آتی حریری گفت که هدف این دیدار «اعمال فشار بر ایران و عربستان» خواهد بود.

وی افزود: این دیدار فرصتی برای تاکید بر این امر است که لبنان باید به سیاست عدم مداخله و پرهیز از ورود به درگیری‌های منطقه‌ای ادامه دهد.

به گزارش ایسنا، سفر حریری به پاریس پس از تشکیل جلسه کابینه برای نخستین بار از زمان وقوع بحران سیاسی در لبنان به وقوع خواهد پیوست.

تاریخ دقیق برگزاری نشست کابینه مشخص نشده اما انتظار می‌رود که محوریت آن استعفای حریری باشد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet