ایام محرم 1398
1396/09/14 04:00:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
در دیدار شریعتمداری با وزیر اقتصاد مجارستان مطرح شد؛

تفاهم همکاری ایران و مجارستان برای ساخت هزار اتوبوس در داخل

محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت در دیدار با میهایلی وارگا وزیر اقتصاد مجارستان گفت: در موضوعات سرمایه گذاری خارجی قرارداد ساخت هزاردستگاه اتوبوس ایکاروس برای ساخت در داخل امضا شده که تا ساخت دو هزار اتوبوس نیز قابل افزایش است.
تفاهم همکاری ایران و مجارستان برای ساخت هزار اتوبوس در داخل محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت در دیدار با میهایلی وارگا وزیر اقتصاد مجارستان گفت: در موضوعات سرمایه گذاری خارجی قرارداد ساخت هزاردستگاه اتوبوس ایکاروس برای ساخت در داخل امضا شده که تا ساخت دو هزار اتوبوس نیز قابل افزایش است. https://cdn.icana.ir/d/019/201709108663216148.jpg تفاهم,همکاری,ایران,و,مجارستان,برای,ساخت,هزار,اتوبوس,در,داخل Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، شریعتمداری در دیدار با میهایلی وارگارتاکیدکرد: ایران امروز برای رشد اقتصادی پایدار نیاز به جذب سرمایه های خارجی دارد و همکاران ما در حوزه صنعت، ‌معدن و تجارت آماده گفت وگو درباره نحوه جذب سرمایه های خارجی هستند و علاوه بر این موضوع بسیارمهم و پایه ای، برای شناخت دقیق تر از فعالیت های صنعتی و معدنی مشترک آمادگی داریم.

همچنین فعالیتهای آی تی، آی سی تی، خودروسازی سبک و سنگین، پتروشیمی و صنعت نفت و گاز از دیگر زمینه ها ی مورد اشاره شریعتمداری برای همکاری متقابل بودند.

وی یاد آور شد: قبلا هم سابقه همکاری در برخی از زمینه ها مثل اتوبوس های ایکاروس داشتیم و باید افزایش یابد. در موضوعات سرمایه گذاری خارجی دیروز قرارداد ساخت هزاردستگاه اتوبوس ایکاروس برای ساخت در داخل امضا شده است که تا ساخت دو هزار اتوبوس نیز قابل افزایش است و امیدوارم همکاری ها در مورد ساخت داخلی کردن فعالیت‌های تولیدی در ایران بین ایران و مجارستان محکمتر شود.

شریعتمداری اضافه کرد: درهمه زمینه ها ی صنعتی علاقمند فعالیت مشترک تولیدی در ایران هستیم چون کشور ما کشور جوانی است و اشتغال از مهمترین مسائلی است که به آن اهتمام داریم.

شریعتمداری با اعلام اینکه حجم مبادلات سال گذشته دو کشور نسبت به سال قبل آن 100 درصد رشد داشته است، گفت: این نشانگر آغاز یک حرکت رو به جلو در توسعه روابط، بازگشت به روابط پیش از برجام و پیشی گرفتن از آن است که امیدواریم این مسیر را با قدم‌های تندتری ادامه دهیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه حجم مبادلات دو کشور رقمی ناچیز در حدود 20 میلیون دلار بوده که به 80 میلیون دلار رسیده است، ادامه داد: با آغاز همکاری‌های صنعتی و ساخت مشترک این رقم افزایش می‌یابد. از سوی دیگر در برخی حوزه‌های صنعتی مانند 50 طرح و پروژه اولویت داری که در وزارت صنعت، معدن و تجارت تعریف شده است، وزیر اقتصاد مجارستان برای سرمایه‌گذاری اعلام آمادگی کردند و در خصوص همکاری در ساخت مشترک اتوبوسهای برقی نیز مذاکرات ادامه دارد.

میهایلی وارگا وزیر اقتصاد ملی مجارستان نیز در این دیدار با تاکید بر آمادگی برای تقویت و تشویق سرمایه گذاری متقابل در هر دو کشور تصریح کرد: مشکلی برای آغاز سرمایه گذاری‌ها وجود ندارد، مذاکرات دو جانبه دیروز در اتاق بازرگانی ایران آغاز شد، تجار دو کشور تاکنون 4 توافقنامه امضا کردند، امروز بعدازظهر نیز با وزیر اقتصاد ایران یک توافقنامه درخصوص دفاع از حقوق سرمایه گذاری به امضا رسید.

به گزارش ایرنا، وزیر اقتصاد مجارستان همچنین گفت: برای ما اهمیت زیادی دارد اتوبوس‌های ایکاروس دوباره در جاده‌های ایران به حرکت درآیند، در اروپا و در مجارستان از اتوبوس‌های برقی زیاد استفاده می شود و همکاری در ساخت مشترک اتوبوس های برقی را با ایران نیز مدنظر قرار داریم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet