هفته دفاع مقدس
1396/09/14 00:15:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
قاسمی با اعلام شهادت مرزبان ایرانی:

چاووش اوغلو در گفتگو با ظریف پ ک ک را عامل حادثه ماکو دانست

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران با اشاره به حادثه مرزی در ماکو خبر داد که وزیر خارجه ترکیه در گفتگو با ظریف ضمن وعده پیگیری، تروریست های پ ک ک را عامل شهادت مرزبان ایرانی دانسته است.
چاووش اوغلو در گفتگو با ظریف پ ک ک را عامل حادثه ماکو دانست سخنگوی وزارت امور خارجه ایران با اشاره به حادثه مرزی در ماکو خبر داد که وزیر خارجه ترکیه در گفتگو با ظریف ضمن وعده پیگیری، تروریست های پ ک ک را عامل شهادت مرزبان ایرانی دانسته است. https://cdn.icana.ir/d/019/201708103853919364.jpg چاووش,اوغلو,در,گفتگو,با,ظریف,پ,ک,ک,را,عامل,حادثه,ماکو,دانست Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، بهرام قاسمی گفت: در پی حادثه تیراندازی که در شمال منطقه مرزی ماکو رخ داد و به شهادت یک مرزبان و زخمی شدن چند تن دیگر انجامید، وزیر امور خارجه ترکیه در تماس تلفنی با دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان که اکنون در مسکو حضور دارد، ضمن اظهار همدردی و تسلیت به مناسبت شهادت یکی از مرزبانان کشورمان گفت که تروریست‌های پ ک ک عامل این حادثه بوده اند. 

به گفته قاسمی ، مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه اعلام کرد که مامورین ترکیه در حال پیگیری مسئله هستند و نتیجه را به اطلاع مقامات ایرانی خواهند رساند، همچنین وزیر کشور ترکیه هم به سفیر جمهوری اسلامی در آنکارا اطمینان داد موضوع با جدیت در حال پیگیری است و نتیجه اعلام خواهد شد.

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: علت دقیق حادثه توسط نیروهای ذیربط و نیز وزارت امور خارجه در دست بررسی و پیگیری است.

قاسمی همچنین اضافه کرد: تعداد مجروحان این حادثه ۴ تن بود که توسط نیروهای ترکیه به بیمارستان قارص منتقل شده و تحت درمان قرار گرفتند.

ساعتی پیش فرماندار ماکو از زخمی شدن ۴ نفر از نیروهای مرزبانی و کارشناسان سازمان آب در اثر تیراندازی در منطقه بورالان خبر داد.

 شاهین علیزاده در خصوص جزییات این حادثه اظهارداشت: عصر امروز حدود ساعت ۱۶.۳۰بر اثر وقوع تیراندازی تعداد ۲ نفر از نیروهای مرزبانی و ۲ نفر از کارشناسان سازمان آب زخمی شدند.

به گزارش مهر، وی افزود: این افراد برای بررسی حوزه های آبریز مرزی ما بین میله های ۱۳ و ۱۴ در منطقه حضور داشتند.

فرماندار ماکو در پایان خاطر نشان کرد: افراد زخمی جهت مداوا به مراکز درمانی اعزام شده اند و موضوع تحت بررسی است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet