هدر موبایل
1396/09/17 10:56:56
سرویس فرهنگی
مازنی:

بناهای قدیمی جزء سرمایه‌های معنوی و فرهنگی کشور است/ عبور خطوط مترو با ملاحظات لازم انجام شود

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه شهردار و شورای شهر تهران بایستی از اماکن تاریخی مراقبت ویژه داشته باشند، تاکید کرد: گسترش مترو نباید موجب آسیب رسیدن به بناهای تاریخی در تهران شود.
بناهای قدیمی جزء سرمایه‌های معنوی و فرهنگی کشور است/ عبور خطوط مترو با ملاحظات لازم انجام شود عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه شهردار و شورای شهر تهران بایستی از اماکن تاریخی مراقبت ویژه داشته باشند، تاکید کرد: گسترش مترو نباید موجب آسیب رسیدن به بناهای تاریخی در تهران شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201711105590201279.jpg بناهای,قدیمی,جزء,سرمایه‌های,معنوی,و,فرهنگی,کشور,است/,عبور,خطوط,مترو,با,ملاحظات,لازم,انجام,شود Icana

احمد مازنی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه ساختار شهر تهران با فرهنگ اسلامی- ایرانی هارمونی ندارد، گفت: اگرچه درحوزه شهرسازی در کشور مقرراتی وجود دارد اما متاسفانه در عمل تهران به شهر بی‌قواره‌ای تبدیل شده که  نشان‌دهنده شهری اسلامی ایرانی و دارای تمدن نیست.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ساخت‌وساز نامناسب آپارتمان‌ها، مجتمع‌های مسکونی، اداره‌ها و موقعیت نامناسب مساجد و مراکز فرهنگی، بیان کرد: چنین به نظر می‌رسد در تهران هیچ مرکز  و ساختمانی با شهرسازی استاندارد هماهنگی ندارد و مهندسی درستی در این زمینه صورت نگرفته است.

وی با بیان اینکه مترو در تهران با عبور از حریم بناهای قدیمی به این بناها آسیب وارد می‌کند، گفت: این مکان‌ها میراث فرهنگی کشور است و جزء سرمایه‌های معنوی و فرهنگی ما محسوب می‌شود بنابراین باید اقدامات لازم برای حفظ این آثار انجام شود.

این نماینده مردم در مجلس با بیان اینکه نجفی شهردار تهران و اعضاء شورای شهر بایستی در مورد مراقبت از اماکن تاریخی در تهران دقت ویژه داشته باشند، ادامه داد: کمیسیون فرهنگی شورای شهر باید نظارت‌های لازم را انجام دهد تا گسترش مترو موجب آسیب رساندن به بناهای تاریخی در تهران نشود و اعضاء شورا پیگیری‌های لازم در این زمینه را انجام دهند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه نگاه به مسائل فرهنگی در تمام زمینه‌ها باید تغییر کند، گفت: در مسائل مربوط به حمل و نقل و شهرسازی باید به گونه‌ای عمل شود که نشان‌دهنده فرهنگ جامعه باشد و قطعا بی‌توجهی به بناهای تاریخی ناشی از اشتباه استراتژیک در حوزه فرهنگ است؛ به این معنا که برخی از دست‌اندرکاران شهرسازی با حوزه فرهنگی و مسائل آن آشنا نیستند و در نتیجه برای گسترش شبکه حمل ونقل به میراث فرهنگی کشور توجهی نمی‌کنند./

پایان پیام

 

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet