ایام محرم 1398
1396/09/17 12:41:03
سرویس سیاسی
حسن بیکی:

تلاش ترامپ برای تمرکز بر جنوب شرقی آسیا و منطقه خاورمیانه/ برخی کشور های عربی منطقه به دنبال تضعیف عربستان هستند

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: شکست های پیاپی آمریکا در منطقه، ایالات متحده را مصمم به اتخاذ تصمیماتی در جهت تحت فشار قرار دادن ایران کرده است.
تلاش ترامپ برای تمرکز بر جنوب شرقی آسیا و منطقه خاورمیانه/ برخی کشور های عربی منطقه به دنبال تضعیف عربستان هستند عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: شکست های پیاپی آمریکا در منطقه، ایالات متحده را مصمم به اتخاذ تصمیماتی در جهت تحت فشار قرار دادن ایران کرده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606100689874533.jpg تلاش,ترامپ,برای,تمرکز,بر,جنوب,شرقی,آسیا,و,منطقه,خاورمیانه/,برخی,کشور,های,عربی,منطقه,به,دنبال,تضعیف,عربستان,هستند Icana

ابوالفضل حسن بیکی  در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت   گفت: ترامپ با توجه به شکست های پی در پی سیاست های منطقه ای آمریکا وعدم تحقق وعده های انتخاباتی خویش و همچنین شرایط منطقه خاورمیانه درباره ماندن در برجام  تصمیم گیری میکند.

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی افزود: رئیس جمهور آمریکا تلاش دارد با برهم زدن افکار عمومی و تمرکز بر جنوب شرقی آسیا و منطقه خاورمیانه خود را از خشم مردم آمریکا محفوظ نگه دارد و افکار عمومی مردم آمریکا را از عدم تحقق وعده های انتخاباتی خویش منحرف سازد.

وی ادامه داد: عربستان سعودی که بعنوان یک شریک راهبردی ایالات متحده در منطقه خاورمیانه بشمار می رود، آمریکا تلاش دارد با اتخاذ شرایط سخت علیه ایران شرایطی مناسب را برای عربستان و هم پیمانان منطقه ای اش که در پی شکست های پیوسته در یمن به بن بست رسیده اند، فراهم کند.

این نماینده مجلس در دوره دهم خاطر تاکید کرد: حتی برخی کشور های عربی منطقه بدنبال تضعیف عربستان هستند زیرا سیاست های سعودی باعث ایجاد اختلافات شدید سیاسی و اقتصادی در منطقه شده است.

وی افزود: آمریکا برای بدست آوردن عواید مالی فراوان از شاهزادگان سعودی همواره بدنبال ایجاد ایران هراسی و ایجاد جنگ های طایفه ای و قبیله ای  است و از هیچ راهی در رسیدن به این مقصد چشم پوشی نمی کند.

حسن بیگی تاکید کرد: برجام که بعنوان یک معاهده بین المللی به تصویب شورای امنیت سازمان ملل متحد رسیده است، دست آویزی برای ترامپ برای  بازی با افکار عمومی شده است زیرا زمانی آن را مخالف منافع آمریکا می داند و می خواهد آن را پاره کند یا اینکه از مطرح کردن آن بدنبال انتقاد از شرایط حاکم در دولت سابق آمریکا می باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: ایران اسلامی همواره بدنبال ایجاد ثبات در منطقه است و اگر از طرف آمریکایی خطایی سربزند ایران هم بشدت مقابله به مثل خواهد کرد و اگر هم تهدیدات آنها در مذاکره و سخرانی ها باشد ایران هم این حق را برای خود محفوظ می داند که شدید تر با طرف آمریکایی برخورد کند ./

پایان خبر

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet