ایام محرم 1398
1396/09/17 08:00:00
سرویس سیاسی
جمالی نوبندگانی مطرح کرد؛

تلاش سعودی‌ها برای خروج فلسطین از مقاومت/ قدس پایتخت ابدی فلسطین است

عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به تلاش عربستان برای ازبین بردن محور مقاومت در فلسطین گفت: هم‌اکنون فلسطین در شرایط بحرانی قرار گرفته که نباید اجازه داد قدس از دست فلسطینیان خارج و به پایتخت رژیم صهیونیستی تبدیل شود.
تلاش سعودی‌ها برای خروج فلسطین از مقاومت/ قدس پایتخت ابدی فلسطین است عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به تلاش عربستان برای ازبین بردن محور مقاومت در فلسطین گفت: هم‌اکنون فلسطین در شرایط بحرانی قرار گرفته که نباید اجازه داد قدس از دست فلسطینیان خارج و به پایتخت رژیم صهیونیستی تبدیل شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201606102330892098.jpg تلاش,سعودی‌ها,برای,خروج,فلسطین,از,مقاومت/,قدس,پایتخت,ابدی,فلسطین,است Icana

محمدجواد جمالی نوبندگانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با اشاره به مهلتی که سعودی ها به محمود عباس برای پذیرش مذاکرات صلح داده اند، گفت: سعودی ها از چند دهه قبل در فلسطین نفوذ کردند و عرفات را به مذاکره کشاندند و از مقاومت خارج کردند.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس یادآور شد: سعودی ها بودند که تشکیلات فتح را ایجاد کرده و محمود عباس را در رأس آن قرار دادند؛ بعد از آن به تدریج کشورهای عربی به سمت اسرائیل،‌ مصر و اردن رفتند و روابط دیپلماتیک برقرار کردند و با پیمان کمپ دیوید، جنبش مبارزه اسلامی و عربی از هم جدا شد.

وی افزود: کم کم به دنبال این موضوع به کشورهای عربی فشار آورده و باعث شدند طرح هایی مثل طرح فهد مطرح شود که به تقویت اسرائیل کمک می کرد و همه اینها موضوعی است که در دهه های اخیر به خصوص بعد از انقلاب اسلامی که زمزمه فروپاشی رژیم صهیونیستی مطرح شد، تأکید داشتند تا کشورهای عربی به سمت اسرائیل کشیده شوند.

جمالی نوبندگانی ادامه داد: بر همین اساس بود که اخیرا شاهد چالش هایی برای کشورهایی بودیم که در خط مقدم جبهه حضور داشتند مثل سوریه که علیه رژیم صهیونیستی مبارزه می کرد اما در نهایت 6 سال جنگ داخلی به آنها تحمیل شد، همچنین به دنبال تجزیه عراق هم بودند.

این نماینده مردم در مجلس دهم اضافه کرد: جنبش حماس نیز در برهه هایی همکار داعش شد و با پول کشورهایی مثل قطر و عربستان وصل شد تا فتیله مبارزه را پایین بکشند.

وی در ادامه با بیان اینکه در حال حاضر بدترین شرایط برای فلسطینیان وجود دارد، عنوان کرد: اکنون ابومازن در رأس کار فلسطین بوده که کاملا دست نشانده نیروهای عربستان است و چند روز پیش نیز به ریاض احضار شد.

جمالی نوبندگانی همچنین تصریح کرد: جنبش حماس در بدترین شرایط خود قرار داشته و از محور مقاومت به شدت دور شده است از طرفی سوریه همچنان درگیر مسائل داخلی خود بوده و نتانیاهو و بن سلمان بسیار بر اهداف خود در فلسطین اهتمام دارند.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: در حال حاضر فلسطینیان در ضعیف ترین موضع قرار دارند و شرایط فراهم است که صهیونیست ها نقشه شوم خود را به اجرا دربیاورند اما باید بدانیم حفظ قدس به عنوان پایتخت ابدی فلسطین و بازگشت آوارگان به این کشور از مهم ترین مواردی است که باید رعایت شود اما صهیونیست ها هیچ گاه زیر بار آن نمی روند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet