ایام محرم 1398
1396/09/14 14:27:22
سرویس دیگر رسانه‌ها_
سعیدی:

مسائل کشور در جناح‌بندی‌های سیاسی گم نشود

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که جناح بازی در کشور حاکم شده است، گفت: مسائل و موضوعات کشور به جناح‌های سیاسی کشیده شده و در زد و بندهای سیاسی گم می‌شوند.
مسائل کشور در جناح‌بندی‌های سیاسی گم نشود نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که جناح بازی در کشور حاکم شده است، گفت: مسائل و موضوعات کشور به جناح‌های سیاسی کشیده شده و در زد و بندهای سیاسی گم می‌شوند. https://cdn.icana.ir/d/019/201702103761868095.jpg مسائل,کشور,در,جناح‌بندی‌های,سیاسی,گم,نشود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ محمد اسماعیل سعیدی در سلسله نشست‌های نهضت مطالبه‌گری در دانشگاه شهید مدنی آذربایجان، گفت: اگر موضوع مطالبه‌گری جایگاهش را میان اقشار مختلف جامعه پیدا کند، بخش اعظم گره‌های کور جامعه حل می‌شود. ضرورت دارد به سمتی حرکت کنیم که مطالبه‌گری در جهت اصلاح کژی‌های جامعه بوده و فاقد اغراض سیاسی باشد.

سعیدی در بخش دیگر سخنانش با اشاره به این‌که ۸۵ درصد بودجه کشور صرف هزینه‌های جاری می‌شود، گفت: این موضوع یک مصیبت برای کشور است. دولت کاهش هزینه‌های جاری را در برنامه دارد که تا کنون موفق به این کار نشده است.

وی تصریح کرد: پرداخت بدهی‌های دولت و کاهش هزینه‌های جاری شعارهایی است که تمامی دولت‌ها سر می‌دهند. 

سعیدی تأکید کرد: مجلس شورای اسلامی ابزارهای نظارتی در دست دارد، اما مشکلات اصلی در سنجش عملکرد وزراء، مربوط به مسائل ساختاری بوده و از آنجایی که تذکر و پرسش از وزیران نتیجه بخش نیست، معتقدم باید قانون اساسی اصلاح شود.

نماینده مردم تبریز در مجلس با اشاره به عملکرد دیوان محاسبات و کمیسیون اصل۹۰ بیان کرد: عملکرد دیوان محاسبات -که کنترل بودجه را برعهده دارد، خوب است اما کمیسیون اصل۹۰ که شکایات ارائه شده را بررسی می‌کند به کندی عمل می‌کند.

به گزارش ایسنا؛ سعیدی در بخش پایانی سخنانش با بیان این‌که یکی از راه‌های ورود کالای قاچاق، راه‌های رسمی است، تاکید کرد: در چنین شرایطی ریسک سرمایه‌گذاری در کشور ما بسیار بالا است و اگر نظام بانکی٬ گمرکی و اداری اصلاح نشوند، اقتصاد مقاومتی محقق نخواهد شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet