ایام محرم 1398
1396/09/15 09:40:50
سرویس فرهنگی
قاضی‌زاده هاشمی مطرح کرد:

لزوم سطح‌بندی کیفی آثار سینمایی برای اولویت اکران/ در صدور مجوز برای ساخت آثار سطح پایین تجدید نظر شود

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به کمبود تعداد سالن‌های سینمایی در کشور بر لزوم سطح بندی کیفی برای اولویت‌دهی به اکران آثار تاکید کرد.
لزوم سطح‌بندی کیفی آثار سینمایی برای اولویت اکران/ در صدور مجوز برای ساخت آثار سطح پایین تجدید نظر شود عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به کمبود تعداد سالن‌های سینمایی در کشور بر لزوم سطح بندی کیفی برای اولویت‌دهی به اکران آثار تاکید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201701108897119607.jpg لزوم,سطح‌بندی,کیفی,آثار,سینمایی,برای,اولویت,اکران/,در,صدور,مجوز,برای,ساخت,آثار,سطح,پایین,تجدید,نظر,شود Icana

سید احسان قاضی‌زاده هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  با انتقاد از کمبود سالن‌های سینمایی در کشور، گفت: تعداد این سالن‌ها درشهرهای کشور تناسبی با جمعیت موجود ندارد و نیاز است برای تشویق بخش خصوصی جهت ساخت سالن‌های مورد نیاز، سیاست‌های حمایتی از سوی دولت در نظر گرفته شود.

نماینده مردم سرخس، فریمان، احمدآباد و رضویه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به وضعیت کیفیت تولیدات سینمایی، بیان کرد: برنامه و محصولات سینمایی در کشور دارای سطوح مختلف کیفی است بخشی از آن‌ها کارهای هنری و فاخر هستند که با کیفیت بوده و قابلیت نمایش در جشنواره‌ها را دارند اما متاسفانه بخش دیگر محصولاتی با کیفیت بسیار نازلند و همانند فیلم‌های فارسی قدیمی و کوچه بازاری هستند.

وی با بیان اینکه ساماندهی محصولات سینمایی باید در سازمان سینمایی صورت گیرد، بیان کرد: آثار سطح پایین اثر مناسبی در فرهنگ جامعه ندارند؛ در واقع این محصولات نه تنها هیچ اثر مثبتی در اعتلای هویت جامعه ندارد بلکه پیام مناسبی را نیز به بیننده منتقل نمی‌کند؛ بنابراین نیاز است در صدور مجوز برای ساخت این آثار تجدید نظر صورت گیرد.

با اشاره به نقش دولت در گسترش سالن‌های سینمایی، بیان کرد: دولت می‌تواند با ارائه طرح‌های حمایتی بخش خصوصی را برای ساخت سالن‌های سینمایی تشویق کند؛ در واقع دولت موظف است برای افزایش تعداد سالن‌های سینمایی کمک‌های بلاعوض یا تسهیلات ارزان قیمت با سود کم به سرمایه‌گذاران سینمایی بپردازد تا آنها برای ساخت این سالن‌ها انگیزه مالی لازم را داشته باشند.

قاضی‌زاده هاشمی با بیان اینکه در صورت نبود سالن‌های سینما به میزان کافی فیلم‌سازان سعی می‌کنند با لابی و باندبازی به نمایش آثار خود بپردازند، تاکید کرد: بخشی از مشکلات حوزه سینما با گستردگی این سالن‌ها رفع می‌شود به ویژه در شهرستان‌ها که تعداد سالن‌های سینمایی وضعیت بحرانی‌تر از تهران دارند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در پایان افزود: سطح بندی کیفی برای اولویت اکران آثار در کشور انجام نمی‌شود و همین مسئله دلیلی برای بسیاری از مشکلات سینماست البته ممکن است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet