ایام محرم 1398
1396/09/14 15:23:19
سرویس دیگر رسانه‌ها_
خدادادی:

صندوق های بازنشستگی حق الناس هستند

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه صندوق ها بازنشستگی حق الناس هستند، تاکید کرد که دولت ها نباید در آن ها نقشی داشته باشند.
صندوق های بازنشستگی حق الناس هستند عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه صندوق ها بازنشستگی حق الناس هستند، تاکید کرد که دولت ها نباید در آن ها نقشی داشته باشند. https://cdn.icana.ir/d/019/201610108192811403.jpg صندوق,های,بازنشستگی,حق,الناس,هستند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ سلمان خدادادی در ارتباط زنده تلفنی با رادیو گفت وگو و با اشاره به اینکه طی یکی دو سال آینده صندوق های بازنشستگی معضلاتی را برای کشور ایجاد خواهند کرد، به برنامه بدون خط خوردگی گفت:امروزه هر ماه یا هر هفته تجمعاتی را در رابطه با بازنشستگان در جلوی مجلس شاهد هستیم؛ چراکه هر سازمان برای خود یک صندوق بازنشستگی ایجاد کرده است.»
وی با اعلام اینکه در هیچ کشوری 18 صندوق بازنشستگی یافت نمی شود، ادامه داد: «در همه دنیا سه یا چهار صندوق متمرکز ایجاد شده است که مشکلی پیش روی نظام کشورها نیستند؛ بلکه در بسیاری موارد کمک حال حاکمیت های سیاسی می باشند و چنان توان سرمایه گذاری بالایی دارند، که در بسیاری موارد راهگشا هستند.
خدادادی تصریح کرد:کارمندان بعد از بازنشستگی رابطه شان به سمت ترمیم صندوق ها می رود؛ اما در کشورمان صندوق تامین اجتماعی که در حال حاضر در شرایط سر به سر قرار دارد، شش به یک شده است که در شرف ضرر دهی است و شش نفر حق بازنشستگی را پرداخت می کنند و تنها یک نفر دریافتی دارد.
این نماینده مجلس اظهار کرد: هیچ یک از صندوق ها در دوران جوانی، به فکر دوران پیری خود نیستند. این صندوق ها در زمان دریافتی از کارکنان بایستی در حوزه درمان سرمایه گذاری مفید می داشتند. همچنین دولتی ها در صندوق ها دخل و تصرف دارند.

خدادادی با اعلام اینکه صندوق های بازنشستگی حق الناس هستند، تاکید کرد که دولت ها نباید در آن ها نقشی داشته باشند و افزود:متاسفانه صندوق های بازنشستگی حیات خلوت دولت های ما هستند ولی دولت دوازدهم در زمان معرفی وزیر کار پشت تریبون مدیر شرکت شستا را نیز معرفی کرد. بنده بحثی درباره توانایی اشخاص ندارم اما ببینید دولت به کجا رسیده که آدمی که بنظرشان مفید است را در حین معرفی وزیر، معرفی می کنند!

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس بار دیگر از دخل و تصرف دولت ها در صندوق های بازنشستگی انتقاد کرد و گفت: هرکجا یک شرکت ورشکسته است،در اختیار این ها قرار گرفته و سو استفاده کرده اند و این ها عواملی است که منجر شده صندوق های بازنشستگی قادر نباشند فکری برای آینده ی خود کنند.

خدادادی تصریح کرد:وقتی دولت سلطه خود را از سر صندوق بردارد، ایجاد سندیکا یکی از راهکارهای مدیریتی خواهد بود و قانونی کردن این امر نیازمند مباحث کارشناسی است... شرکت های ورشکسته باید واگذار گردد و خوشبختانه این مهم در دستور کار قرار گرفته است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet