ایام محرم 1398
1396/09/17 13:33:57
سرویس سیاسی
حسن بیکی:

بودجه وزارت خارجه برای بهبود جایگاه سفارتخانه‌ها افزایش یابد/ بازنشستگان نیروهای مسلح در وخیم‌ترین شرایط معیشتی

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس تاکید کرد: دولت در لایحه بودجه ۹۷ باید نسبت به افزایش بودجه وزارت خارجه برای بهبود جایگاه سفارتخانه‌ها و وزارت دفاع جهت اصلاح وضعیت معیشتی بازنشستگان نیروهای مسلح اقدام کند.
بودجه وزارت خارجه برای بهبود جایگاه سفارتخانه‌ها افزایش یابد/ بازنشستگان نیروهای مسلح در وخیم‌ترین شرایط معیشتی عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس تاکید کرد: دولت در لایحه بودجه 97 باید نسبت به افزایش بودجه وزارت خارجه برای بهبود جایگاه سفارتخانه‌ها و وزارت دفاع جهت اصلاح وضعیت معیشتی بازنشستگان نیروهای مسلح اقدام کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201607109241584372.jpg بودجه,وزارت,خارجه,برای,بهبود,جایگاه,سفارتخانه‌ها,افزایش,یابد/,بازنشستگان,نیروهای,مسلح,در,وخیم‌ترین,شرایط,معیشتی Icana

ابوالفضل حسن‌بیکی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در توضیح اولویت‌‌های بودجه‌ای کمیسیون امنیت ملی به ویژه در حوزه سیاست‌خارجه، وزارتخانه‌ها و سفارتخانهها، گفت: ایرانیان مقیم خارج از کشور موضوع‌های و مشکلات خود را از طریق سفارتخانه‌ها پیگیر می‍‌‌شوند اما متاسفانه در 20 سال گذشته شرایط سفارتخانه‌ها به دلیل مشکلات مالی و نیروی انسانی کوچک‌تر و غیرفعال شده است، لذا از شرایط وخیم رنج می‌برند.

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: کمیسون امنیت ملی مجلس تاکید دارد که بودجه وزارت امور خارجه برای بهبود جایگاه سفارتخانه‌ها افزایش داده شود، متاسفانه با وجود اینکه در شرایط بعد از برجام روابط با دنیا می‌بایست پررنگ تر شود، سفارتخانه‌ها به دلیل مشکلات مذکور نتوانستند نقش‌آفرینی کنند.

وی با تاکید بر تامین کمبودهای مالی سفارتخانه‎ها در لایحه بودجه سال 97، افزود: از سوی دیگر بودجه نیروهای مسلح باید افزایش چشم‌گیری در سال آینده داشته باشد، متاسفانه صندوق‌های بازنشستگی نیروهای مسلح در معرض بحران است و بسیاری از ایثارگران و نظامیان دفاع مقدس بعد از بازنشستگی در وخیم‌ترین شرایط معیشتی قرار گرفتند.

حسن‌بیکی ادامه داد: دولت و سازمان برنامه و بودجه از وضعیت نیروهای مسلح و بازنشستگان این بخش مطلع هستند زیرا این موضوع به آنها گزارش داده شده است، از سوی دیگر در شرایطی که آمریکا صدها میلیارد دلار به کشورهای همسایه سلاح فروخته، جمهوری اسلامی هم باید توان دفاعی خود را افزایش دهد لذا به افزایش منابع مالی در این بخش نیاز است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر تقویت بنیه دفاعی کشور، گفت: دشمنانی چون محمد بن سلمان می‌توانند آرامش و سرمایه کشور را به هم بریزند از این رو برای مقابله با این دشمنان و با وجود خطرات احتمالی باید به تقویت بنیه دفاعی خود بپردازیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: جمهوری اسلامی با حداقل اعتبارات می‌تواند بنیه دفاعی و موشکی بومی سازی شده خود را توسعه و ارتقا دهد، از این رو در تلاشیم تا با دولت به توافق برسیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet