ایام محرم 1398
1396/09/14 15:41:56
سرویس دیگر رسانه‌ها_
فولادگر:

روند تقاضا برای خودروی خارجی صعودی است

عضوکمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه تعرفه واردات خودروی خارجی هنوز مراحل نهایی خود را طی نکرده است، این افزایش را درکنار توقف ثبت سفارش ها، موجب فزونی یافتن تقاضا برای خودروی خارجی عنوان کرد.
روند تقاضا برای خودروی خارجی صعودی است عضوکمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه تعرفه واردات خودروی خارجی هنوز مراحل نهایی خود را طی نکرده است، این افزایش را درکنار توقف ثبت سفارش ها، موجب فزونی یافتن تقاضا برای خودروی خارجی عنوان کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/42989.jpg روند,تقاضا,برای,خودروی,خارجی,صعودی,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ حمیدرضا فولادگر در مصاحبه با برنامه زنده "رویداد" رادیو گفت وگو با بیان اینکه حمایت از تولید داخل در مقابل واردات بی رویه یک اصل اساسی است، ادامه داد: این کار باید بر اساس راهبرد و استراتژی باشد.

وی در این راستا حمایت از تولید ملی را در راستای اقتصاد مقاومتی ضروری دانست و افزود:در این میان بحث رقابت پذیر کردن و ارتقای بهره وری را نیز شاهد هستیم؛ بنابراین حمایت از تولید ملی باید به موازات افزایش بهره وری، کیفیت و رقابت پذیر کردن تولیدات داخلی باشد.

فولادگر ارتقای کیفی خودروهای داخلی در سال های اخیر را بر مبنای قضاوت های مردمی و گزارش های واصله تفسیر کرد و گفت:ثبت سفارش خودروهای خارحی متوقف شده بود و نمایندگی هایی که خودروهایی را از قبل در اختیار داشتند در چند روز اخیر، اقدام به عرضه آن ها کردند.

این نماینده مجلس این روند را موجب افزایش تقاضا دانست و ادامه داد:همزمان تعرفه های جدید اعلام شد که به نحوی تقاضا را افزایش داد و [مردم تلاش کردند] تا زمانی که تعرفه ها رسما اعلام نشده، اقدام به خرید کنند.

فولادگر افزود:تعرفه ها هنوز مراحل نهایی خود را طی نکرده است و مسئولان باید این مسئله را توضیح دهند و اختیارات مجلس در سال 86 [این بستر را مهیا ساخته] که بر اساس اصول رقابت پذیری و حمایت از تولید داخل، تعرفه ها تنظیم شود.

وی افزایش تعرفه واردات خاصه برای خودروهای پر مصرف و لوکس را در راستای حمایت از تولید داخلی توجیه کرد و گفت:باید به ازای ارتقای کیفی در صنعت خودروی داخلی، اجازه دهیم سیاست های تعرفه ای پله پله اعمال شود.

فولادگر در عین حال تصریح کرد:اگر شاهد افزایش کیفیت نباشیم و از طرفی دیگر تعرفه ها را مرتبا افزایش دهیم، هیچ کمکی به ارتقای کیفی نمی کند و مردم نیز عملا در بازار انحصاری خودرو قرار می گیرند./

پایان پیام


 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet