هفته دفاع مقدس
1396/09/17 15:13:46
سرویس سیاسی
نانواکناری:

وضعیت سفارتخانه‌های ایران در شان نظام جمهوری اسلامی نیست/ لزوم توجه ویژه دولت در لایحه بودجه به تقویت سفارتخانه‌ها

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با انتقاد از وضعیت سفارتخانه‌ها، گفت: دولت در لایحه بودجه سال ۹۷ باید توجه ویژه به افزایش اعتبار برای تقویت سفارتخانه‌ها داشته باشد.
وضعیت سفارتخانه‌های ایران در شان نظام جمهوری اسلامی نیست/ لزوم توجه ویژه دولت در لایحه بودجه به تقویت سفارتخانه‌ها عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با انتقاد از وضعیت سفارتخانه‌ها، گفت: دولت در لایحه بودجه سال 97 باید توجه ویژه به افزایش اعتبار برای تقویت سفارتخانه‌ها داشته باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606104206873144.jpg وضعیت,سفارتخانه‌های,ایران,در,شان,نظام,جمهوری,اسلامی,نیست/,لزوم,توجه,ویژه,دولت,در,لایحه,بودجه,به,تقویت,سفارتخانه‌ها Icana

ولی الله نانواکناری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در توضیح اولویت‌‌های بودجه‌ای کمیسیون امنیت ملی به ویژه در حوزه سیاست‌خارجه، وزارتخانه‌ها و سفارتخانهها، گفت: سفارتخانه‌ها باید از رشد و توسعه متوازنی برخوردار باشند اما وضعیت کنونی آنها در شان نظام جمهوری اسلامی، نیست بنابراین دولت در لایحه بودجه سال 97 باید منابع مورد نیاز را در نظر گیرد.

نماینده مردم فریدون‌کنار و بابلسر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سفارتخانه‌ها به نیروی انسانی و منابع مالی کافی نیاز دارند، تصریح کرد: افزایش بودجه سفارتخانه‌ها به بهبود مدیریت ایرانیان مقیم خارج و اطلاعات سیاسی در عرصه دیپلماسی کمک می‌کند.

وی افزود: وزارت اطلاعات نیز به امکانات و تجهیزات مدرن برای کسب اطلاعات نیازمند است، علاوه بر این جمهوری اسلامی برای دفاع از کشور و مسلمانان جهان به افزایش بودجه دفاعی نیاز دارد، بنابراین دولت با توجه ویژه به بودجه وزارتخانه‌های اطلاعات و سیاست خارجه به تجهیز اطلاعات و رفع خلاءهای موجود کمک می‌کند.

نانواکناری با اشاره به کمبود نیروی انسانی در دو وزارتخانه مذکور، گفت: وزارتخانه‌های اطلاعات و سیاست خارجه به توسعه بیشتری در عرصه ارتباطات فرا سرزمینی نیاز دارند، بنابراین نیروی انسانی کارآمد این مجموعه‌ها باید افزایش پیدا کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، افزود: کمیسیون نیز پیشنهاداتی را در این زمینه ارائه خواهد کرد اما بهتر است دولت در لایحه پیشنهادی به منابع تقویت سفارتخانه‌ها و افزایش اعتبارات وزارتخانه‌ها توجه ویژه کند تا بتوان اهداف و برنامه‌های بالادستی را جامه عمل پوشاند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet