ایام محرم 1398
1396/09/17 12:13:39
سرویس اقتصادی
/ وام‌درمانی صنایع؛ فرصت‌ها و تهدیدها/

زارع:وام درمانی تنها راه علاج تولید نیست/تکنولوژی های قدیمی مانع جهش تولید

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بر لزوم هماهنگی همه جانبه بخش های اقتصادی برای رونق بخش تولید تاکید کرد.
زارع:وام درمانی تنها راه علاج تولید نیست/تکنولوژی های قدیمی مانع جهش تولید سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بر لزوم هماهنگی همه جانبه بخش های اقتصادی برای رونق بخش تولید تاکید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606104176803219.jpg زارع:وام,درمانی,تنها,راه,علاج,تولید,نیست/تکنولوژی,های,قدیمی,مانع,جهش,تولید Icana

رحیم زارع در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درخصوص تقویت واحدهای تولیدی گفت:در سال های گذشته از بخش تولید به اندازه کافی حمایت نشده این در حالی است که برای اشتغالزایی باید واحدهای تولیدی تقویت شوند.  

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد:سهم بخش تولید بعد از اجرای قانون هدفمندی یارانه ها پرداخت نشد این در حالی است که هزینه های مربوط به تامین انرژی واحدهای تولیدی، با افزایش روبرو شد از طرفی بعد از شوک ارزی در سال های 91  و92 هزینه تامین مواد اولیه مورد نیاز برخی از واحدهای تولید چند برابر شد.

نماینده آباده، بوانات و خرم بید در مجلس شورای اسلامی افزود:افزایش هزینه های بخش تولید، در حالی اتفاق افتاد که نرخ سود بانکی نیز با رشد روبرو شد، بنابراین بطور طبیعی بخش تولید برای رقابت با سایر بخش ها، با مشکل و چالش جدی روبرو شد.

تزریق منابع بانکی تنها راه نجات بخش تولید نیست

زارع تصریح کرد:بانک ها برای رونق بخش تولید نقش مهمی دارند اما این موضوع به این معنی نیست که تنها راه نجات بخش تولید تزریق منابع بانکی است، چرا که برخی از واحدهای تولیدی با مشکلاتی مانند بروکراسی پیچیده اداری روبرو هستند.

وی در ادامه گفت وگوی خود با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت افزود:اینکه عنوان کنیم تمامی مشکلات بخش تولید ناشی از عملکرد ضعیف بانک ها و بوده صحیح نیست چرا که در حال حاضر در برخی از واحدهای تولیدی از تکنولوژی های قدیمی استفاده کمبود نقدینگی واحدهای تولیدی می شود.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد:ارائه تسهیلات بانکی با سود مناسب به واحدهای تولیدی، بازاریابی بین المللی، رفع مقررات زائد اداری و موانع تولید، ارتقای بهره وری، هماهنگی در بخش های مختلف اقتصادی، ساماندهی صادرات، اعمال نظارت و مدیریت صحیح و بسیاری دیگر از عوامل می تواند در تقویت تولید و اشتغالزایی تاثیر گذار باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet