ایام محرم 1398
1396/09/15 10:51:00
سرویس سیاسی
جمالی:

مصادره اشیا باستانی ایران در آمریکا به بهانه غرامت دزدی مطلق است/ ایران می‌تواند به دادگاه‌های بین‌المللی شکایت کند

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس، مصادره اشیا باستانی ایران در آمریکا به بهانه پرداخت غرامت انفجار سال ۱۹۹۷ بیت المقدس را دزدی مطلق دانست و گفت: ایران می‌تواند به دادگاه‌های بین‌المللی شکایت کند.
مصادره اشیا باستانی ایران در آمریکا به بهانه غرامت دزدی مطلق است/ ایران می‌تواند به دادگاه‌های بین‌المللی شکایت کند عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس، مصادره اشیا باستانی ایران در آمریکا به بهانه پرداخت غرامت انفجار سال 1997 بیت المقدس را دزدی مطلق دانست و گفت: ایران می‌تواند به دادگاه‌های بین‌المللی شکایت کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201607100276817728.jpg مصادره,اشیا,باستانی,ایران,در,آمریکا,به,بهانه,غرامت,دزدی,مطلق,است/,ایران,می‌تواند,به,دادگاه‌های,بین‌المللی,شکایت,کند Icana

محمدجواد جمالی نوبندگانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در خصوص اما و اگرهای تصمیم دیوان عالی آمریکا برای مصادره اموال ایران به بهانه پرداخت غرامت به مجروحان انفجار سال 1997 در بیت المقدس، گفت: جمهوری اسلامی هیچ کدام از اتهامات در رابطه با انفجار سال 1997 در بیت المقدس را قبول ندارد، لذا احکام صادره را مطابق با دشمنی آمریکا علیه ایران می‌دانیم.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: جمهوری اسلامی مصادره اموال ایران به بهانه پرداخت غرامت را دزدی تلقی می‌کند زیرا رژیم آمریکا بر مبنای قلدری این کار را پیش گرفته است، متاسفانه ایالات متحده دهها دلار از اموال ایران را مصادره کرده است.

وی افزود: متاسفانه آمریکایی‌ها در زمانی که با کمبودهای مالی مواجه می‌شود ضمن پرونده سازی، اتفاقات هر نقطه‌ای از دنیا را به جمهوری اسلامی ایران ربط داده و نسبت به مصادره اموال ما اقدام می‌کنند.

جمالی نوبندگانی با بیان اینکه مصادره اشیای باستانی متعلق به ایران در آمریکا ممکن است، گفت: دولتمردان آمریکایی به قوانین مصوب خود پایبند نیستند، لذا با وجود اینکه مصادره اشیای ارزشی و باستانی توجیه تجاری برای مصادره ندارد به آن دست خواهند زد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: آمریکایی‌ها قوانینی که در راستای منفعتشان هست را اجرا و در غیر این صورت خود را ملزم به اجرای قوانین نمی‌دانند، در این زمینه حتی مصوبات شورای امنیت را زیر پا می‌گذارند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: جمهوری اسلامی می‌تواند در صورت مصادره اشیا باستانی به بهانه غرامت به دادگاه‌های بین‌المللی شکایت کند هرچند این دادگاه‌ها نیز فرایند دادرسی طولانی داشته و از مبانی قوانین آمریکا به دور نیستتند.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت؛ دیوان عالی آمریکا به دلیل تجاری نبودن اشیای باستانی متعلق به ایران در آمریکا، در امکان مصادره آنها برای پرداخت غرامت به مجروحان انفجار سال 1997 در بیت المقدس ابراز تردید کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet