ایام محرم 1398
1396/09/17 13:32:28
سرویس اقتصادی
کیان پور:

کاهش سود بانکی نخستین تکانه را به بازار مسکن وارد کرد/ترجمه رونق بازار، گرانی نیست

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس، با تاکید بر اینکه شاخص های اقتصادی از جمله کاهش نرخ سود بانکی خبر از بهبود وضعیت بازار مسکن می دهد، گفت: بازار مسکن در ماه های پایانی سال جاری خروج از رکود را تجربه می کند.
کاهش سود بانکی نخستین تکانه را به بازار مسکن وارد کرد/ترجمه رونق بازار، گرانی نیست نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس، با تاکید بر اینکه شاخص های اقتصادی از جمله کاهش نرخ سود بانکی خبر از بهبود وضعیت بازار مسکن می دهد، گفت: بازار مسکن در ماه های پایانی سال جاری خروج از رکود را تجربه می کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201704104256812040.jpg کاهش,سود,بانکی,نخستین,تکانه,را,به,بازار,مسکن,وارد,کرد/ترجمه,رونق,بازار،,گرانی,نیست Icana

مجید کیان پور در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، از بهبود وضعیت بازار مسکن در آینده نزدیک به ویژه تا پایان سال جاری خبر داد و گفت: شاخص های اقتصادی از جمله کاهش نرخ سود بانکی خبر از بهبود وضعیت بازار مسکن می دهد.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه بیش از 10 سال از رکود بازار مسکن می گذرد، افزود: در 4 ماه اخیر 15 درصد رشد معاملات مسکن رخ داده که این موضوع نشانه خوبی مبنی بر بهبود وضعیت بازار و حرکات مثبت آن است.

خروج از رکود به معنای گرانی مسکن نیست

نماینده مردم درود و ازنا در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه  خارج شدن از رکود مسکن را به معنای افزایش قیمت در این بازار نمی بینیم، گفت: نرخ رشد معاملات مسکن بیشتر ملاک بوده و این موضوع خروج از رکود را در پی دارد.

کیان پور با بیان اینکه در ماه های پیش رو تا پایان سال جاری شرایط مناسبی در بازار مسکن به تدریج حاکم می شود، تصریح کرد: با توجه به کاهش نرخ سود بانکی و تعدیل آن پول های مردم از شبکه بانکی خارج شده و به سمت مسکن حرکت کرده است که این موضوع خود در رونق ساخت وسازها تاثیر چشمگیری داشته است.

نقدینگی باید به سمت مسکن هدایت شود

وی ادامه داد: با افزایش ساخت و سازها در نتیجه هدایت نقدینگی به سمت بازار مسکن 30 درصد بخش اقتصاد کشور به حرکت در آمده و 300 شغل مستقیم و 1000 شغل غیر مستیقم نیز احیا خواهد شد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه با ادامه شرایط فعلی با شرط رشد معاملات مسکن تا پایان سال جاری خروج از رکود تا حدودی در بازار مسکن رخ می دهد، تصریح کرد: با خروج مسکن از رکود باید منتظر بهبود شرایط و واقعی شدن قیمت ها در این حوزه باشیم.

کیان پور ادامه داد: کمیسیون عمران مجلس با حمایت از دولت خواهان خارج شدن مسکن از رکود بوده و در این مسیر در صورت لزوم به تصویب قانون نیز اقدام می کند.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: دولت نیز برنامه های خوبی برای بهبود وضعیت بازار مسکن داشته و پیگیر خروج آن از رکود است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet