هدر موبایل
1396/09/15 11:00:00
سرویس سیاسی
یوسفیان ملا:

خانه احزاب تاکنون نمود بیرونی نداشته است/ لزوم رفع خلاءها و تقویت و اصلاح احزاب توسط متولیان امر

عضو فراکسیون مستقلین ولایی مجلس با انتقاد از عملکرد خانه احزاب، گفت: خانه احزاب تاکنون نمود بیرونی نداشته حال آنکه متولیان خانه احزاب باید خلاءها را رفع و مشکلات را مطرح کنند.
خانه احزاب تاکنون نمود بیرونی نداشته است/ لزوم رفع خلاءها و تقویت و اصلاح احزاب توسط متولیان امر عضو فراکسیون مستقلین ولایی مجلس با انتقاد از عملکرد خانه احزاب، گفت: خانه احزاب تاکنون نمود بیرونی نداشته حال آنکه متولیان خانه احزاب باید خلاءها را رفع و مشکلات را مطرح کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201611107794791476.jpg خانه,احزاب,تاکنون,نمود,بیرونی,نداشته,است/,لزوم,رفع,خلاءها,و,تقویت,و,اصلاح,احزاب,توسط,متولیان,امر Icana

عزت‌الله یوسفیان ملا در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در خصوص عملکرد خانه احزاب، گفت: احزاب بر خلاف تعاریف قانونی تاکنون نمود بیرونی نداشته‌اند ضمن آنکه خانه احزاب هم در این زمینه نقش موثری نداشته است، خانه احزاب و حزب‌های کشور تنها در قالب جناح‌های سیاسی اصلاح‌طلب و اصول‌گرا فعالیت‌های کلی داشته‌اند.

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: خانه احزاب به تبعیت از فعالیت‌های جناحی و کم رنگ احزاب بوده لذا نه تنها تاثیرگذار نبوده بلکه نمود خارجی نداشته است، متاسفانه تنها جریان‌های بزرگ سیاسی شناخته شده در ایران فعالیت دارند که در هر کدام از این دو جریان هم دیدگاه‌های متفاوتی وجود دارد.

وی با بیان اینکه خانه احزاب باید مجموعه‌ای متشکل از دیدگاه‌های سیاسی مختلف باشد، افزود: خانه احزاب حتی در ایام انتخابات که حزب‌های مختلف بروز پیدا کرده و فعال می‌شوند، حضور فعالی ندارد، در حالی که بهترین جایگاه برای معرفی مرام نامه احزاب را عهده دار است.

یوسفیان ملا معتقد است: خانه احزاب باید حزب‌های مختلف را به مردم معرفی و نظرات آنها را در قالب تشکیلات حزبی محقق کند اما تاکنون گامی در این مسیر برنداشته است، متاسفانه این شرایط سبب شده تا نظرات مردم نسبت به احزاب نسبی باشد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه متولیان خانه احزاب باید خلاءها را مطرح کنند، گفت: فعالان خانه احزاب از ایراد مشکلات امتناع می‌کنند، حال آنکه آنها باید ایرادات قانونی یا عدم همکاری دولتمردان یا مشکلات مالی را تایید یا رد کنند.

وی ادامه داد: کمک‌های خارجی به خانه احزاب عموما همراه با ارائه نظرات تحمیلی است لذا احزاب برای دوری از نظرات بیرونی هیچ کمکی را دریافت نکردند از این جهت این نوع حزب‌ها دوام نیاوردند. بنابراین احزاب ایران را با سایر کشورها نمی‌توان مقایسه کرد.

عضو فراکسیون مستقلین ولایی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایران فاقد حزب فراگیر موثر است، تصریح کرد: موارد و مشکلاتی داخلی حزبی باید توسط خانه احزاب احصاء شود، علاوه بر این احزاب برای پاک و منزه ماندن باید از سوی خانه احزاب هدایت شوند، در غیر این صورت بر خلاف منافع کشور موجب ناخرسندی دیگران خواهند شد. /

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet