هفته دفاع مقدس
1396/09/14 16:15:38
سرویس دیگر رسانه‌ها_

سعد الحریری رسماً استعفایش را پس گرفت

نخست‌وزیر لبنان تصمیم خود برای انصراف از استعفا را رسماً اعلام و بر سیاست بیطرفی این کشور تأکید کرد.
سعد الحریری رسماً استعفایش را پس گرفت نخست‌وزیر لبنان تصمیم خود برای انصراف از استعفا را رسماً اعلام و بر سیاست بیطرفی این کشور تأکید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201712106484739929.jpg سعد,الحریری,رسماً,استعفایش,را,پس,گرفت Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ سعد الحریری نخست وزیر لبنان امروز (سه‌شنبه) رسماً اعلام کرد درخواست خود برای استعفا را پس گرفته است.

الحریری گفت دولت لبنان ملزم به بیطرفی در هر یک از درگیری ها و نزاع‌های منطقه‌ای و امور داخلی کشورهای عربی است. هیأت دولت از او به خاطر این تصمیم تشکر کرد.

نخست‌وزیر لبنان ادامه داد دولت ملزم به سخنان  میشل عون رئیس‌جمهور این کشور در مراسم ادای سوگند است؛ سخنانی که در آن تأکید شد لبنان در آتش شعله‌ور در منطقه «بیطرف» است.

الحریری تأکید کرد لبنان معتقد به سیاست خارجی مستقل است.

سعد الحریری سی و یک روز پیش یعنی در سیزدهم آبانماه (ماه گذشته) در عربستان استعفا داد و پس از سفر به فرانسه و توقفی در قبرس، یکم آذرماه به لبنان بازگشت.

مقامات و احزاب لبنانی تلاش داشتند سعد الحریری را در منصب خود حفظ کنند و «میشل عون» رئیس‌جمهور در این راستا مشورت‌های بسیاری انجام داد و قول جلب همراهی حزب‌الله در این موضوع را داده بود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet