ایام محرم 1398
1396/09/14 16:58:22
سرویس استان ها
محبی‌نیا:

دشمن از اختلاف مسلمانان سود می‌برد/ بزرگان شیعه و سنی با مذاکره مشکلات را حل کنند

نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی بر لزوم گفتمان علما برای حفظ وحدت بین شیعه و سنی تاکید کرد.
دشمن از اختلاف مسلمانان سود می‌برد/ بزرگان شیعه و سنی با مذاکره مشکلات را حل کنند نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی بر لزوم گفتمان علما برای حفظ وحدت بین شیعه و سنی تاکید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201701108479758005.jpg دشمن,از,اختلاف,مسلمانان,سود,می‌برد/,بزرگان,شیعه,و,سنی,با,مذاکره,مشکلات,را,حل,کنند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ جهانبخش محبی‌نیا در جشنی که به مناسبت هفته وحدت در مسجد روستای دولت‌آباد آذربایجان غربی برگزارشد، با بیان این‌که «نباید اجازه داد که در بین مسلمانان بدبینی بوجود آید» تصریح کرد: باید در جهان اسلام برای اتحاد و وحدت بین علما شیعه و سنی گفتمان انجام شود.

وی با اشاره به این‌که «دشمن از اختلاف مسلمانان سود می‌برد» گفت: اگر گفت‌وگو بین علمای شیعه و سنی انجام نشود در نتیجه داعش تشکیل شده و بهائیت و وهابیت بوجود می‌آید.

وی گفت: وحدت باید قلبی باشد، به این معنی که من شیعه در خصوصی ترین مراسمات خود هم اجازه ندهم شخصی به اهل سنت جسارتی کند و اهل سنت هم به این موضوع تاکید داشته باشند.

نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این‌که «طی 40 سالی که از عمر انقلاب می گذرد بزرگان کشورهمواره بر وحدت تاکید دارند» اظهار کرد: باید برگان شیعه و سنی با مذاکره مشکلات موجود را حل کنندو ما نیز باید قدر وحدت و این انقلاب و کشور را دانسته و در راستای تقویت وحدت حرکت کنیم.

وی با اشاره به جایگاه اهل سنت در سیستم اجرایی کشور گفت: اهل سنت در جامعه ما حضور پررنگی داشته و در کشور ما به اهل سنت اجازه داده شده در رده‌های بالای اجرایی و قانونگذاری هم حضور داشته باشند.

به گزارش ایسنا، وی گفت: برای باقی ماندن نماینده بوکان در هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی بسیار تلاش کرده‌ چون یک نماینده سنی در ایران نیز می تواند وزیر باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet